RX 7900 XT ve R5 5600X sistem için 700W PSU yeterli mi?

Gencay90

Hectopat
MSI RX 7900 XT Gaming Trio 20 GB GDDR6 320 bit PCI-e 4.0 ekran kartı almayı düşünüyorum. Ancak kasamda FSP700-60AHBC 700W PSU bulunuyor. Acaba oyunlarda ya da overclock yaparsam bir sorunla karşılaşır mıyım? Sistemim: İşlemci 5600X, soğutucu kule tipi Xigmatek Windpower Pro 2x120mm ARGB, RAM Corsair Vengeance 2*16 RGB, anakart Gigabyte B550 Gaming X v2.

Son düzenleyen: Moderatör:
O kadar güçlü bir ekran kartına neden dandik bir PSU aldın ki?
Aslında bu PSU'yu ilk aldığımda 5700xt takılıydı :) Alırken de yine bu forumda güzel bir PSU olduğunu okumuştum.

Fazlasıyla yeter.
Emin misiniz ona göre ekran kartını almayı düşünüyorum çünkü. Bütçem yeterince çok olmadığı için bir de PSU almak istemiyorum üzerine.

Yeterli gelir de, 2K altı kurtarmaz 5600X ile.
Anlayamadım. Full hd kullanırsam yetersiz mi olacak yoksa 2k üstü kullanırsam mı yetersiz olacak?

O PSU bu sistemi besleyebilecek kapasitede değil, iç yapısına paralel genel performansı berbat.
Ama şu an rx 6800 xt ekran kartımla sorunsuz kullanıyorum?

Son düzenleme:
Aslında bu PSU'yu ilk aldığımda 5700XT takılıydı :) alırken de yine bu forumda güzel bir PSU olduğunu okumuştum.

Emin misiniz ona göre ekran kartını almayı düşünüyorum çünkü. Bütçem yeterince çok olmadığı için bir de PSU almak istemiyorum üzerine.

Anlayamadım. Full HD kullanırsam yetersiz mi olacak yoksa 2K üstü kullanırsam mı yetersiz olacak?

Ama şu an RX 6800 XT ekran kartımla sorunsuz kullanıyorum?

ASUS ROG serisi PSU kullanıyorum desen gene beğenmezler. Ben Ryzen 5 5600 ve 3060 Ti ile 8-10 yıllık 500W sertifikası olmayan PSU kullanıyorum (Cooler Master RS500) en ufak sorun yok. Seninde hiçbir sorun yaşayacağını sanmıyorum. Çünkü markası belli sertifikası var dandik Rampage gibi markaların ürettiği bir PSU değil. Arkadaşların 2K altı kurtarmaz dediği şey ise işlemci 1080p çözünürlükte ekran kartını besleyecek kadar güçlü değil. O yüzden 2K çözünürlükte bir monitör olması gerekiyor veya DSR ile 2K çözünürlüğü aktif etmen gerekiyor NVIDIA Denetim Masası üzerinden . Tabi amd kartlarda karşılığı nedir bilmiyorum var mı onuda bilmiyorum araştırmalısın.

Aynı kartı profilimdeki PSU'ya takmak istiyorum. 12v kanalından 675W vermesine rağmen yabancı forumlarda sorun olmayacağını belirtmişler. Sizinki sorun olmayacaktır. Hem yetersiz gelse bile en fazla yük altında bilgisayarı kapatır, bu durumda problemi daha iyi anlayıp karta uygun güç kaynağı alabilirsiniz.

MSI RX 7900 XT Gaming Trio 20 GB GDDR6 320 bit PCI-e 4.0 ekran kartı almayı düşünüyorum. Ancak kasamda FSP700-60AHBC 700W PSU bulunuyor. Acaba oyunlarda ya da overclock yaparsam bir sorunla karşılaşır mıyım? Sistemim: İşlemci 5600X, soğutucu kule tipi Xigmatek Windpower Pro 2x120mm ARGB, RAM Corsair Vengeance 2*16 RGB, anakart Gigabyte B550 Gaming X v2.
5600X, o ekran kartını genel görevler ve işlemci yoğun görevlerde fazlasıyla, ekran kartı yoğun görevlerde azcık darboğaz yapar.

Denemekten zarar gelmez en kötü sistem kapanır fazla yükteyken
Bende de Sharkoon silentstorm cool Zero 650W 80+ Gold PSU var Ryzen 7 5700X işlemci upgrade ve RTX 4070 veyahut 4060 Ti 16 GB upgrade düşüncem var deneyip yazarım bende.

Geri
Yukarı