RX570 ekran kartı zorlandığında yanar mı?

drake146

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam özür diliyorum.

Metro Exodus isimli oyunu aldım hepinizin bildiği üzere oyun optimizasyon sorunlarıyla da gündeme geldi.
Sistemim şu şekilde;

Sapphire RX570 4 GB OC.
Ryzen 2200G işlemci.
B450M anakart.
8 GB 2400MHz RAM (biliyorum düşük)

Bu oyunu sistemde oynarım oynamasına ancak herhangi bir şekilde ekran kartımın yanma olasılığı var mı?
Veya yanmaması için genel olarak önerileriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanarsa yansın garantisi mi yok? Bugüne kadar 2 ekran kartı yaktım ikisi de oyunlarda yanmadı, boşta çalışırken yandı. En son geçen haftalarda rx460 ım tam chrome açtıktan sonra 2 dk içinde belleklerini yaktı. Oyun falan da çok oynamıyorum. En fazla pubg lite, lol falan oynuyordum arada. Yanacağı varsa yanar. Overclock yapmadığın sürece oyundan ısınıp yanma ihtimali yok gibi. Zaten çok ısınırsa kapatır kendini. Rahat ol. Yüklen gitsin. Garanti süresi içinde bozulsun da yenisiyle değiştir inşallah amin.

Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam özür diliyorum.

Metro Exodus isimli oyunu aldım hepinizin bildiği üzere oyun optimizasyon sorunlarıyla da gündeme geldi.
Sistemim şu şekilde;

Sapphire RX570 4 GB OC.
Ryzen 2200G işlemci.
B450M anakart.
8 GB 2400MHz RAM (biliyorum düşük)

Bu oyunu sistemde oynarım oynamasına ancak herhangi bir şekilde ekran kartımın yanma olasılığı var mı?
Veya yanmaması için genel olarak önerileriniz nedir?
dostum korkma yancak olsa kapatır kendini yeni toplamışşın galiba zar zor bende aynı şekildim zamanında yanarmı falan diye çok açmazdım gta 10 bile oynasan kartın gücü 10 fps veriyorsa 10 fps alırsın kart gücü kadar verir max haddinden fazla güç harcamaz oyuna ki yansın o max değerin üstüne çıkamazsın voltaj vermediğin sürece veririsende sıkıntılar olabilir abartılı bir şekilde

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı