Ryzen 5 3600 stress testi 106 derece boşta 60 derece

Alpando

Picopat
Arkadaşlar merhaba, 1 hafta önce OEM olarak bir sistem aldım 1 haftadır kullanıyorum. AMD Ryzen Master programını indirdim geldiği gün. İşlemci boşta 60 AMD Ryzen Master programının kendi stress testinde 90 dereceleri gördü. Bana çok fazla geldi üzerine bugün AIDA64 stress testi yaptım yapmadan önce Ryzen Master'dan 1.3 Volt'a 4075 MHz'ye sabitledim. Test 2 dkyı bulmadan 106 dereceyi gördü ve bilgisayar kapandı. Bilgisayardan pek anlamayan biri olarak windowsuda ben kurdum acaba driverlar vs hatalı mı ya da başka bir sorun var mı bilmiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Kasanın hava almasıda vasat bana göre ama yine de bu sıcaklıklara ulaşması normal gelmedi bana.https://www.bizdehesapli.com/amd-ryzen-5-3600-6-core-3-60-4-20ghz-35mb-cache-65w-wraith-stealth-fan-am4-box-urun-RYZ3600

Son düzenleme:
Teşekkür ederim.
Arkadaşlar kasanın hava akışı ne kadar kötüyse normalde camı kaldırınca hava akışı bozulacağına camı kaldırınca boşta 55 60dan 45 50 civarına düştü sıcaklıklar.En kısa zamanda iyi bir kasa edineceğim.

Son düzenleme:
Bu arada stok soğutucundan da kurtulmanı tavsiye ederim. Onun için ayrıca bütçe yapamam dersen elimde hiç kullanmadığım, 95W 3600X işlemcimle gelen Wraith Spire var, 75 liraya bırakabilirim. İyi kasa alsan bile stok soğutucuyla CPB kapatacaksın çünkü Stealth 3600'e yetmiyor.

Bu arada stok soğutucundan da kurtulmanı tavsiye ederim. Onun için ayrıca bütçe yapamam dersen elimde hiç kullanmadığım, 95W 3600X işlemcimle gelen Wraith Spire var, 75 liraya bırakabilirim. İyi kasa alsan bile stok soğutucuyla CPB kapatacaksın çünkü Stealth 3600'e yetmiyor.
İyi olur hocam alayım sizden nasıl iletişime geçebilirim.
İyi olur hocam alayım sizden nasıl iletişime geçebilirim.
Sahibindende ki ilan size aitse oradan yazayım

Forumda konum var numaram orada yazılı, aynı fotoğraflar ve numara ile Sahibinden ilanım da var.

sahibindenden yazayım hemen
Forumda konum var numaram orada yazılı, aynı fotoğraflar ve numara ile Sahibinden ilanım da var.

Geri
Yukarı