Ryzen 5 5600X 97 derece oluyor

Sıcaklık ölçümünü nereden yaptınız? Ben eskiden program aracılığıyla bakıyordum, sonra BIOS'tan emin olmak için baktığımda programın hatalı sıcaklık değeri verdiğini fark ettim.

Aynı satıcı N11 üzerinde de satış yapıyor. Benim içim rahat etmez diyorsanız buyrun;
Teşekkür ederim. Peki sizce şu nasıl?

Bu uyumlu değil. STR soket işlemciler için. Yani server işlemcileri.

@Oxies BIOS'ta görünen sıcaklık işlemci değil anakart işlemci beslemesinin sıcaklığı. Core Temp veya HWINFO yazılımı ile kontrol edin ikisi aynı veya yakınsa yanlış değildir.

Sıcaklık ölçümünü nereden yaptınız? Ben eskiden program aracılığıyla bakıyordum, sonra BIOS'tan emin olmak için baktığımda programın hatalı sıcaklık değeri verdiğini fark ettim.
Msi afterburner programı ile baktım sıcaklık değerlerine.

Bu uyumlu değil. STR soket işlemciler için. Yani server işlemcileri.

@Oxies BIOS'ta görünen sıcaklık işlemci değil anakart işlemci beslemesinin sıcaklığı. Core Temp veya HWINFO yazılımı ile kontrol edin ikisi aynı veya yakınsa yanlış değildir.
Doğru diyorsunuz uyumlu değilmiş.

İşlemci voltajı düşürmek işlemcinin performansına etki eder mi? Oyunlarda performans düşüklüğü yaşar mıyım? Sizce bu yöntemi denemeli miyim?

Son düzenleme:
İşlemci voltajı düşürmek işlemcinin performansına etki eder mi? Oyunlarda performans düşüklüğü yaşar mıyım? Sizce bu yöntemi denemeli miyim?
Frekansı sabitleyip optimize bir voltaj değeri bulmalısınız.
Yani voltajı düşürebildiğiniz kadar düşürün. Bunun için internette illaki birçok rehber vardır. Araştırıp yapabilirsiniz. Sorumluluk size ait tabii ama voltajı yükseltmeyeceğiniz için risk yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı