Ryzen 7 3700X Ekran Kartı Önerisi

• Konuyu başlatan DuF
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 34
  • Görüntüleme 3B
3600 rakamını MSI X570 destekler mi? Bunun için işlemciye mi yoksa ana kartamı bakıyoruz?

Corsair'in 1300 bandında bir kasası vaar şu an ismi aklımda değil onu önerirsiniz? Kasaya o kadar para vermeye gerek var mı yoksa bunu sogutmasıda yeterli mi?

Hocam arkadaşın attıklarını alın anakart destekler merak etmeyin.

3600 rakamını msi x570 destekler mi? Bunun için işlemciye mi yoksa ana kartamı bakıyoruz?
İkisine de bakıyoruz. X570 anakartlar 3600MHz ve üstünü destekliyor diye biliyorum. Ryzen 7 3700X işlemcisi de destekliyor. Hocam ekran kartına 3000 lira vermek konusunda ısrarcı mısınız? Ryzen 5 3600 ve güzel bir B450 anakart ile daha yüksek FPS'lere ulaşabilirsiniz.

Söylediğiniz kasa ya 465X ya da Crystal 460X. Benim bütçem olsa 465X tercih ederdim ama arada çok yüksek fark yok, 465X kasasında bulunan fanlar çok kalitelidir fiyat farkı bu yüzden oluyor. O kasada bulunan fanlar LL120 fanlar ve fiyatları çok yüksek.

Son düzenleme:
İkisine de bakıyoruz. X570 anakartlar 3600MHz ve üstünü destekliyor diye biliyorum. Ryzen 7 3700X işlemcisi de destekliyor. Hocam ekran kartına 3000 lira vermek konusunda ısrarcı mısınız? Ryzen 5 3600 ve güzel bir B450 anakart ile daha yüksek FPS'lere ulaşabilirsiniz.

Söylediğiniz kasa ya 465X ya da Crystal 460X. Benim bütçem olsa 465X tercih ederdim ama arada çok yüksek fark yok, 465X kasasında bulunan fanlar çok kalitelidir fiyat farkı bu yüzden oluyor. O kasada bulunan fanlar LL120 fanlar ve fiyatları çok yüksek.

Ry 7 ve msi x570 aldım hazır zaten, evde bekletiyorum o yüzden bunlara eş değer parçalarla sistemi kurmak istiyorum, kurduğum sistem beni 6-7 yıl götürsünde istiyorum. Ekran kartına o kadar para vermek değecekse onun yaptığı işi yapacak kart yoksa alacağım, ama şunu belirteyim ki oyun olarak küçük çocuk oynayacak basit düzey oyunlar..
Hocam arkadaşın attıklarını alın anakart destekler merak etmeyin.
Ram konusunda gskıll neo AMD için geliştirilmiştir onu alın dediler ama anlamadığım için ona eşdeğer Ram var mı illaki onumu almalıyım?

@DuF
Basit seviye oyunlar oynanacaksa sorun yokmuş hocam. Ben almadığınızı düşünmüştüm ve ona göre yorum yapıyordum. Basit seviye oyunlar için 1650 Super tercih edilip, güç kaynağını ileride yapılacak bir geliştirme için biraz daha yüksek bile tutabilirsiniz.

@DuF
Basit seviye oyunlar oynanacaksa sorun yokmuş hocam. Ben almadığınızı düşünmüştüm ve ona göre yorum yapıyordum. Basit seviye oyunlar için 1650 Super tercih edilip, güç kaynağını ileride yapılacak bir geliştirme için biraz daha yüksek bile tutabilirsiniz.

Kafamın karışık olmasının nedeni çocugun basit düzey oyunlar oynayacak olması, 1660 s bunun için demiştim. Orta düzey olduğu için.

Yeni konular

Geri
Yukarı