Ryzen 7 3800XT sistemde oyun sırasında siyah ekran

İşletim sistemi
Windows 11

Yusuf barkı

Kilopat
RAM
GSKILL Trident Z neo 16x2 32GB 3200 Mhz CL 16 F4-3200C16D-32GTZN
SSD veya HDD modeli
2 TB SSD ZP2000GM30021 ve 2TB HDD ST2000DM008
Ekran kartı
RTX 3070
Anakart
ASUS B550-F
İşlemci
Ryzen 7 3800xt
Merhaba. Oyun oynarken siyah ekranda takılı kaldı. Ardından Power tuşuyla reset atmak zorunda kaldım. Minidump klasörünü kontrol ettiğimde bir dosya oluşturmuştu. İlgili ekran görüntüsü de ektedir. Her zaman olmuyor. Arada sırada oluyor ancak böyle olduğunda bilgisayarı Power tuşuna basarak resetlemem gerekiyor.
Minidump dosyası:

test.jpg

@claus

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani bence anakart ya da portlarda sorun var. Ama anakart değiştim diyorsun. Düşük ihtimal ekran kartınındaki portta sorun olabilir. Test amaçlı herhangi bir ekran kartı ile test etme imkanın var mı?

Hocam dediğim gibi elimde maalesef bir ekran kartı yok ancak başka bulduğunuz bir sorun var mı? Format sırasında bile mavi ekran almamın sebebi ne olabilir USB sağlam durumdaydı hep formatta kullandığım USB. Defalarca denedim ayrıca DDU ile driver kaldırmaya çalıştığımda defalarca CRITICAL_PROCESS_DIED mavi ekran hatasını almıştım güvenli Mod'da (daha önceden). @claus başka önerebileceğiniz bir şey var mı hocam?

Bence dediğim sebeplerden birisi veya birden fazlası. Bir bilgisayarıca götürüp orada test et mümkünse donanım değiştirerek.

Tamamdır hocam denemeye çalışacağım olmazsa HDD değiştirmeyi deneyeceğim 1 yıldır falan mavi ekranlar ile uğraşıyorum değiştirebildiğim parçaları değiştirdim ancak hala düzelmedi bence de ekran kartı veya işlemci arızası gibi yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim @claus

Geri
Yukarı