Ryzen 9 7900x3D sistem için Windows 10 mu, Windows 11 mi kullanışlı?

Muzafferskr

Femtopat
Daha fazla  
RAM
32 GB 6400 MHz
SSD veya HDD modeli
1×3 1 TB SSD
Ekran kartı
RTX 4090S
Anakart
MSI Mag X670E Tomahawk WIFI
İşlemci
AMD Ryzen 9 7900x3D
Merhaba arkadaşlar, hakkında çok soru olup kafamı karıştırıp sürekli Windows 10 -11 arasında Update yapıp Windows 10'a geri dönüyorum. Görsel anlamda büyük farklar olsa da performans anlamında zorlayacak bir oyun olmadığı için kararsız kaldığım bir konuda bana yardımcı olunuz. Kimisi yeni çıkan sistemler Windows 11'e daha uyumlu diyor, kimisi Windows 10 yıllardır güncelleme alıyor diyor. Performans anlamında sistemim iyi olduğu için zerre kasma sorunum olmadı. Tüm teknik düşünceler mantıklı geliyor bir de size sormak istedim.

Yani bu ürünlere gelen güncellemeler Windows 11'de daha etkili diyenler bile oldu. En ağır oyunda bile sistemimin yüzde 30-40'ı kullanıldığı için bir şey anlamadım. Yardım edin. Microsoft'ta en çok geçiş yapan kullanıcı olacağım.😂

Merhaba arkadaşlar, hakkında çok soru olup kafamı karıştırıp sürekli Windows 10 -11 arasında Update yapıp Windows 10'a geri dönüyorum. Görsel anlamda büyük farklar olsa da performans anlamında zorlayacak bir oyun olmadığı için kararsız kaldığım bir konuda bana yardımcı olunuz. Kimisi yeni çıkan sistemler Windows 11'e daha uyumlu diyor, kimisi Windows 10 yıllardır güncelleme alıyor diyor. Performans anlamında sistemim iyi olduğu için zerre kasma sorunum olmadı. Tüm teknik düşünceler mantıklı geliyor bir de size sormak istedim.

Yani bu ürünlere gelen güncellemeler Windows 11'de daha etkili diyenler bile oldu. En ağır oyunda bile sistemimin yüzde 30-40'ı kullanıldığı için bir şey anlamadım. Yardım edin. Microsoft'ta en çok geçiş yapan kullanıcı olacağım.😂

11 için daha var bence ben geçtim pişman oldum şu anda 10 kullanıyorum.

Yani sistem zaten güzel uyumlu olsa ne olmasa ne zaten. Hangisi görsel açıdan ya da rahatlık açısından iyiyse onu kullanmak daha mantıklı. Ben Windows 11 daha karışık diye biliyorum o yüzden bir süre deneyim etme amaçlı kullanıp Windows 10 geçiş yaparım. Görsel sizin için önemliyse 11 kurup geçin bence. Ama Windows 10 tavsiyemdir. Çünkü Windows 10 daha rahat basit bir işletim sistemi. Çevremdekiler de memnun değil Windows 11'den. Fazla bir ekstrası yok yani.

Hocam ben 1660 Ti laptop kullanıyorum. Windows 11 kullanıyordum 10'a düşürmeyi tavsiye etti teknik servis ve düşürdüm. Pek benzer sistemler zaten. Stabilite olarak Windows 10 daha iyi olsa da yeni sistemlerde Windows 11 şart. Ama hız çok farklı olmaz onu bilin.

Onu demiyorum 4090S deyince 4090 Super oluyor da öyle bir kart yok.

Öyle kardeşim de süper olmadığı için kısa yazayım dedim. 4090 versiyonları var ama hepsi iyi diye biliyorum o yüzden yazmadım
Hocam ben 1660 Ti laptop kullanıyorum. Windows 11 kullanıyordum 10'a düşürmeyi tavsiye etti teknik servis ve düşürdüm. Pek benzer sistemler zaten. Stabilite olarak Windows 10 daha iyi olsa da yeni sistemlerde Windows 11 şart. Ama hız çok farklı olmaz onu bilin.
Aslında beni endişelendiren durum mesela anakartim çok yeni çıkmış bir model. 5.0 pcı exp. Destekliyor. Bunun gibi öne çıkan özelliklerini Windows 10 varken yoktu. Windows 11 den sonra geldiği için mevcut parçalarımdan tam verimlilik almak istediğimden

Yeni konular

Geri
Yukarı