S7 Edge ROM yükseltme

Meteoradam

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Uzay ve astronomi
Merhaba arkadaşlar,
S7 Edge cihazim Android surumu 8.0. ben bu cihaza en son surum ROM'u atarsam sıkıntı yaşar miyim?
Ya da onerebileceginiz ROM var mı?
Cihazim G935F root suz 32 GB modelidir.

ROM işi hastalık gibidir. Sürekli onu deneyeyim bunu deneyeyim diye uzar gider. En önemlisi de hiçbir ROM ne kadar beğenmeseniz de stock ROM'un yerini tutmaz.

Ancak size ROM olarak Black Diamond ROM'un son sürümünü tavsiye edebilirim. Ek olarak daha yüksek Android sürümü olsun derseniz FloydQ da denenebilir. Oldukça fazla yama aldı sorunlar azalmıştır muhtemelen.

Lineage OS bakmanı öneririm. Özellikle 17.1 ve sonrası yağ gibi akıyor hocam. İlk defa ROM kuracaksan Gapps kurmayı unutma yoksa Google uygulamaları cihazına yüklenmez(şahsen Gapps kullanmıyorum). Ayrıntılı bilgi için Youtube videolarına bakabilirsin, ROM yüklemek sanıldığı kadar zor değildir.

Lineage OS 17.1(Android 10) Rom:
en iyi performansı stock ROM verir
Her zaman bu durum geçerli değildir. Mesela S3 gibi bir cihaza Android 7 kurarsan o cihazın performansı düşer. Uygun cihaza uygun ROM yüklersen o cihazın performansı ciddi oranda artar.

Her zaman bu durum geçerli değildir. Mesela S3 gibi bir cihaza Android 7 kurarsan o cihazın performansı düşer. Uygun cihaza uygun ROM yüklersen o cihazın performansı ciddi oranda artar.

Cihaza uygun olmayan ROM yüklerseniz zaten cihaz "hard brick" olur. En stabil performansı stock ROM kullanarak aldım.

Cihaza uygun olmayan ROM yüklerseniz zaten cihaz "hard brick" olur.
Cihaza uygun ROM'dan kastım anlamadınız. Demek istiyorumki eski bir cihaza yüksek seviyeli bir ROM veya Stabil olmayan bir ROM kurarsan cihazın performansı düşer. Custom ROM'un amacı zaten cihazın performansını yükseltmek. Cihazın neydi bilmiyorum ama cihazı nasıl kullandığında önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı