Çözüldü S9 cihaza bilgisayar kullanmadan nasıl TWRP kurulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

242247

Hectopat
Arkadaşlar telefonuma herhangi bir orangefox vb. TWRP kuracağım fakat laptopup MacBook, nasıl direk telefon üzerinden TWRP kurabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bunu nasıl kullanarak TWRP kuracağıma dair bir rehber var mı acaba doğru bildiğiniz?

Bu rehberimdeki heimdall kismimi kullanarak TWRP kurabilirsiniz.
Muhtemen bu sekilde olacak:
tar -xf twrp.tar heimdall flash --recovery recovery.img

Heimdall macOS imajı: https://bitbucket.org/benjamin_dobell/heimdall/downloads/heimdall-suite-1.4.0-mac.dmg
Terminal'de hata falan var mı?
lz4 hatası vardı hocam onu kurmayı unutmuşum şimdi homebrew kuruluyor, lz4ü de kurup tekrar deneyeceğim yardımlarınız için teşekkür ediyorum bu arada hem mac kullanıp hem stok rom kurmaya çalışan çok az kişi var haliyle işi bilen sayısı da yok gibi bir şey şuanda altın değerindesiniz benim için

@202 hocam HOME eklemeden son hali bu,
1685212165242.png

terminal 2 kere şundan sordu ard arda yes dedim,
çıktı şu şekilde

tamam mıdır yazayım mı bunu?
1685212146959.png

lz4 hatası vardı hocam onu kurmayı unutmuşum şimdi homebrew kuruluyor, lz4ü de kurup tekrar deneyeceğim yardımlarınız için teşekkür ediyorum bu arada hem mac kullanıp hem stok rom kurmaya çalışan çok az kişi var haliyle işi bilen sayısı da yok gibi bir şey şuanda altın değerindesiniz benim için
Img dosyaları ayıklanınca cihazın pit dosyasını okumamız gerekiyor hocam.
heimdall download-pit --output pit.pit
Sonra "pit.pit" dosyasının içeriğini buraya gönderin, yazmanız gereken komutu hazırlarım.

@202 hocam HOME eklemeden son hali bu,
Eki Görüntüle 1796266
terminal 2 kere şundan sordu ard arda yes dedim,
çıktı şu şekilde

tamam mıdır yazayım mı bunu?
Eki Görüntüle 1796265
Tamamdır hocam olmuş, son yazdığım mesaja bakın.

Img dosyaları ayıklanınca cihazın pit dosyasını okumamız gerekiyor hocam.
heimdall download-pit --output pit.pit
Sonra "pit.pit" dosyasının içeriğini buraya gönderin, yazmanız gereken komutu hazırlarım.

Tamamdır hocam olmuş, son yazdığım mesaja bakın.

Hocam pit bu şekilde, 32 tane sanırım çok teşekkür ederim

Hocam pit bu şekilde, 32 tane sanırım çok teşekkür ederim
Biraz bekleteceğim hocam. Bitti..
Kod:
heimdall flash --BOOTLOADER sboot.bin --CM cm.bin --PARAM param.bin --UP_PARAM up_param.bin --KEYSTORAGE keystorage.bin --BOOT boot.img --RECOVERY recovery.img --RADIO modem.bin --DQMDBG dqmdbg.img --SYSTEM system.img --VENDOR vendor.img --ODM odm.img --CACHE cache.img --HIDDEN hidden.img --OMR omr.img --CP_DEBUG modem_debug.bin --USERDATA userdata.bin

Çalıştırmadan önce img klasörüne girmeniz gerekiyor.
cd img

@242247

Son düzenleme:
Biraz bekleteceğim hocam. Bitti..
Kod:
heimdall flash --BOOTLOADER sboot.bin --CM cm.bin --PARAM param.bin --UP_PARAM up_param.bin --KEYSTORAGE keystorage.bin --BOOT boot.img --RECOVERY recovery.img --RADIO modem.bin --DQMDBG dqmdbg.img --SYSTEM system.img --VENDOR vendor.img --ODM odm.img --CACHE cache.img --HIDDEN hidden.img --OMR omr.img --CP_DEBUG modem_debug.bin --USERDATA userdata.bin

Çalıştırmadan önce img klasörüne girmeniz gerekiyor.
cd img

@242247
Hocam çok özür dilerim iş yerine gitmem gerekti, geldim hemen deniyorum elinize kolunuza sağlık

@202 hocam

ERROR: Failed to open file "userdata.bin" diyor benim klasörün içeriği şöyle
1685222386016.png

@202 Hocam .bin i .img olarak değiştirdim şuan birşeyler yapıyor umarım patlamaz

1685222504208.png

@202 hocam recovery failledi işlem başarısız oldu

@202 dosyanın içindeki recovery.img'i orangefox ile değiştirip yapmayı denedim en baştan hiç olmuyor direk şöyle diyor

1685222598285.png

Şuan telefonu downloadmode'dan çıkartmaya korkuyorum sanki reset atsam açılmayacak gibi bir his var içimde

@202 Recovery'i direk listeden çıkartıp denemeyi düşündüm farketmiyor bu seferde bir sonrakinde fail oluyor
1685224703758.png

Dosya Ekleri

• 1685222487234.png
    1685222487234.png
    16,7 KB · Görüntüleme: 2
Son düzenleme:
Hocam çok özür dilerim iş yerine gitmem gerekti, geldim hemen deniyorum elinize kolunuza sağlık

@202 hocam

ERROR: Failed to open file "userdata.bin" diyor benim klasörün içeriği şöyleEki Görüntüle 1796557

@202 Hocam .bin i .img olarak değiştirdim şuan birşeyler yapıyor umarım patlamaz

Eki Görüntüle 1796560
@202 hocam recovery failledi işlem başarısız oldu

@202 dosyanın içindeki recovery.img'i orangefox ile değiştirip yapmayı denedim en baştan hiç olmuyor direk şöyle diyor

Eki Görüntüle 1796562

Şuan telefonu downloadmode'dan çıkartmaya korkuyorum sanki reset atsam açılmayacak gibi bir his var içimde

@202 Recovery'i direk listeden çıkartıp denemeyi düşündüm farketmiyor bu seferde bir sonrakinde fail oluyor
Eki Görüntüle 1796617
Userdata dosyasının adını yanlış vermişim.
heimdall flash --BOOTLOADER sboot.bin --CM cm.bin --PARAM param.bin --UP_PARAM up_param.bin --KEYSTORAGE keystorage.bin --BOOT boot.img --RECOVERY recovery.img --RADIO modem.bin --DQMDBG dqmdbg.img --SYSTEM system.img --VENDOR vendor.img --ODM odm.img --CACHE cache.img --HIDDEN hidden.img --OMR omr.img --CP_DEBUG modem_debug.bin --USERDATA userdata.img
Telefonu yeniden başlatıp download girin ve öyle deneyin. Açılmama gibi bir durum olmaz. Preloader zaten yazıldı.

Userdata dosyasının adını yanlış vermişim.
heimdall flash --BOOTLOADER sboot.bin --CM cm.bin --PARAM param.bin --UP_PARAM up_param.bin --KEYSTORAGE keystorage.bin --BOOT boot.img --RECOVERY recovery.img --RADIO modem.bin --DQMDBG dqmdbg.img --SYSTEM system.img --VENDOR vendor.img --ODM odm.img --CACHE cache.img --HIDDEN hidden.img --OMR omr.img --CP_DEBUG modem_debug.bin --USERDATA userdata.img
Telefonu yeniden başlatıp download girin ve öyle deneyin. Açılmama gibi bir durum olmaz. Preloader zaten yazıldı.
Hocam buda olmamıştı bende bilgisayara paralllels ile windows kurup oradan odin ile kurdum fakat başka bir problem yaşıyorum bilmiyorum anlar mısınız bundan ama gene de sormak istiyorum;

Benim telefonum yurtdışı (kore) sm960n (download mode'da bu gözüküyor) ben buna evolution x rom kuruyorum veya herhangi bir rom kurunca simi ve imei'yi görüyor ama hat çekmiyor.
Stok rom olarak kore romuna dönünce telefoncu buna patch atarak tekrar çekmesini sağlıyor.
Ama custom rom atınca veya patch'sız stok rom atınca çekmiyor.
Twrp'den efs yedeği aldım patchli iken, customa geçip patch yedeğini kurdum gene de olmuyor.

Ben ne yapabilirim de customda hattı çektirebilirim?

Hocam buda olmamıştı bende bilgisayara paralllels ile windows kurup oradan odin ile kurdum fakat başka bir problem yaşıyorum bilmiyorum anlar mısınız bundan ama gene de sormak istiyorum;

Benim telefonum yurtdışı (kore) sm960n (download mode'da bu gözüküyor) ben buna evolution x rom kuruyorum veya herhangi bir rom kurunca simi ve imei'yi görüyor ama hat çekmiyor.
Stok rom olarak kore romuna dönünce telefoncu buna patch atarak tekrar çekmesini sağlıyor.
Ama custom rom atınca veya patch'sız stok rom atınca çekmiyor.
Twrp'den efs yedeği aldım patchli iken, customa geçip patch yedeğini kurdum gene de olmuyor.

Ben ne yapabilirim de customda hattı çektirebilirim?
Bu konuda maalesef bilgim yok hocam. Hic boyle bir sorun yasamadim.

Yeni konular

Geri
Yukarı