Sabiha Gökçen Havalimanına Yeni Pist

InJustice

Kilopat
Yer
Troposfer
Arkadaşlar mutlaka duymuşsunuzdur. Sabiha Gökçen Havalimanı'na yeni bir pist eklenecek.
Verilen bilgilere göre;

Yeni pistin uzunluğu 3.500 metre olacak. Geçen günlerde açılan bir konuya yanıt olarak yazmıştım. Yine ekleyeyim. A380 için gerekli pist uzunluğu 3.353 metre. Pist A380'in inebileceği şekilde yapılıyor. Siz bu konu da ne düşünüyorsunuz? 3.Havalimanı inşa edilirken bu da gerekli miydi? A380 SAW'a iner mi? Yorumlarınızı almak istedim. Şahsen ben çok mutluyum. Uçakların izlediği yol rotasyonu yüzünden evimin üstünden (1000 feet) görülebilir şekilde uçaklar geçiyor. A320, B737 vs. Artık SAW'a hangileri inerse. Ancak B777 göremedim daha. 1000 feet yükseklikte, A380 geçerse 1080P fotoğraflayabilirim :D Çok da isterim yani :D

Projenin detaylarına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Son düzenleme:
Gerekli mi konusuna bir şey diyemem. Çünkü ne zaman SAW'dan uçuş yapsam en fazla bir veya iki uçak sırası bekledik şimdiye kadar. Yani doluluk oranı için yapılmadığı kesin. A380 iner mi dersen eğer biraz zor yani inme ihtimaline karşın o uzunlukta bir pist yapılıyor bence. Çünkü aktarma merkezi üçüncü havaalanı olacak SAW değil. Katar'dan veya Birleşik Arap Emirlikleri'nden buraya tek yön A380 geleceğini de sanmıyorum pek:) Devamlı bir A380 trafiği görülmez ama arada bir imkan olur belki:)

Gerekli mi konusuna bir şey diyemem. Çünkü ne zaman SAW'dan uçuş yapsam en fazla bir veya iki uçak sırası bekledik şimdiye kadar. Yani doluluk oranı için yapılmadığı kesin. A380 iner mi dersen eğer biraz zor yani inme ihtimaline karşın o uzunlukta bir pist yapılıyor bence. Çünkü aktarma merkezi üçüncü havaalanı olacak SAW değil. Katar'dan veya Birleşik Arap Emirlikleri'nden buraya tek yön A380 geleceğini de sanmıyorum pek:) Devamlı bir A380 trafiği görülmez ama arada bir imkan olur belki:)
Kargo uçakları SAW'a iniyor :D B747'lere alıştım. Görüyorum. Dün akşam bir adet B777-200F gördüm. Göremedim daha doğrusu kulaklarımı inletti, görmeye yetişemedim :D Biz dileğimizi dileyelim de, görürüz belki :D

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı