Sabit disk sürücüsünün kilitlenmesi

log

Kilopat
Makaleler
5
Merhaba. Bir süre önce SSD aldım. Önceden sabit diskte bulunan Windows 7 Starter 32-bit'i kullanıyordum. SSD alınca Windows 8.1.1 64-biti SSD'ye kurdum. Bir süre bu şekilde sorun olmadan kullandım. Artık Windows 7'den boot etmiyor. Windows 8'i açınca SSD ve sabit diskin ikinci bölümüne erişebiliyorum. Windows 7'nin kurulu olduğu sürücüyü açmaya çalıştığımda erişim engellendi hatası alıyorum.

Not: Konunun sabit disk ile ilgili olduğunu düşündüğümden dolayı konuyu "Masaüstü Bilgisayarlar" katagorisinde açmış bulunmaktayım.

1.png

Konu güncel. Yardımlarınızı bekliyorum. 24 saat içinde cevap gelmediği için konuya cevap yazarak yukarı çıkarma hakkımı kullanmaktayım. Ceza sebebi değildir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öyle bir şey olsa bile sürücüye diğer işletim sisteminden ulaşabilmem gerekmez mi?
Birkaç sefer Windows 7'den başlatmaya çalıştığımda disk gözden geçirme çıktı ama bu SSD sürücüsü içindi.

UEFI olarak kurmadım. Zaten anakartım desteklemiyor. Olmassa bir süre idare ederim böyle daha sonra sabit diske format atarım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı