Samsung Galaxy S20FE Android 14 alacak mı?

O zaman Android 13 20FE'nin son güncellemesi olur. Epey de aldığı belirtilmediği için öyle demiştim.
Sorun değil yanlış anlamayın amacım sizi kötülemek değildi. Epeyde ilk neyle geldiği ve gelebilecek tahmini işletim sistemi belirtiliyor. Android 13 almış ama 14 alacağını düşünmüyorum.

Bence 14'ü de alır. Geç de olsa alacağını düşünüyorum. S10'a da 3 sürüm güncellemesi vermişlerdi. Android 9'la gelmişti ve şu an da 12'ye güncellenilebilir.
Diğer modellerle karşılaştırmak bence mantıklı değil. Her model aynı değil sonuçta. S20 FE nin 14 alması mümkün değil.

Diğer modellerle karşılaştırmak bence mantıklı değil. Her model aynı değil sonuçta. S20 FEnin 14 alması mümkün değil.

Bu Samsung'un nihayetinde vereceği karar. Biz almayacağını düşünürüz ama Samsung belki Android 14'ü verir. Samsung güncelleme konusunda desteği kolay kolay hemen kesmiyor, ama OPPO olsa hemen 1 güncelleme verip kesiyor. Aslında ColorOS'ta stabil maalesef ki ''Güncelleme Politikası'' yüzünden her şey mahvoluyor. Bir cihaz alıyorsak 3-4 yıl veya daha fazla uzun ömürlü şekilde kullanmak için alıyoruz. Bunun yanı sıra güncelliği de zamanla ''uygulama desteği'' ve ''yenilik/görsellik'' olarak önemli bence.

Son düzenleme:
Bu Samsung'un nihayetinde vereceği karar. Biz almayacağını düşünürüz ama Samsung belki Android 14'ü verir. Samsung güncelleme konusunda desteği kolay kolay hemen kesmiyor, ama OPPO olsa hemen 1 güncelleme verip kesiyor. Aslında ColorOS'ta stabil maalesef ki ''Güncelleme Politikası'' yüzünden her şey mahvoluyor. Bir cihaz alıyorsak 3-4 yıl veya daha fazla uzun ömürlü şekilde kullanmak için alıyoruz. Bunun yanı sıra güncelliği de zamanla ''uygulama desteği'' ve ''yenilik/görsellik'' olarak önemli bence.
S20 FE ye 14 vermeleri imkansiz. Samsung uzun yıllar destek verdiği telefonlar sadece bir kaç tane var. Ama kaynaklara baktığımızda sanki her telefona yıllarca destek veriyorlarmış gibi söylüyorlar. Hazır s23 serisi çıkacak bu yüzden s20 serisini artık unuturlar.

Güncellemeler genelde çalışan şeyi bozuyor nispeten eski telefonlarda. Mesela ben 20FE'ye geçmeden önce 6s kullanıyordum. Aldığım her güncelleme ile telefonumun performansı azaldı. İlk günkü gibi kalsaydı telefonumu değiştirmezdim. Gelen güncellemeler deneyimimi nadiren iyileştirdi. Yeni telefonlarda güncelleme iyi oluyor ama nispeten eski telefonların çok güncelleme alması iyi olmuyor performans açısından. 14 gelse de gelmesede 13 gayet iyi.3-4 yıl çok rahat götürür.

Samsung'un insafına kalmış bir karar bu. Ama o kadar S20FE kullanıcısı varken ve bu telefon hâlâ alınabilir bir telefonsa ve hâla da alınabiliyorsa Samsung kullanıcılarını geride bırakmaz bence. Bir jest yapıp Android 14 verebilir. Umarım verirler. Hâlâ satan bir telefon bu. Güncellemesi bitti dense de alınan bir telefon. Umarım gelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı