Samsung Galaxy Tab S9 Ultra Tablet PPI değeri nedir?

Kadiroaou

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba az önce Samsung Galaxy Tab S9 Ultra 16 GB 1 TB olan tableti sipariş verdim sonra PPI değeri diye bir şey gördüm. PPI değeri nedir? 239 PPI yazıyor özelliklerde, küçücük telefon ekranları bile 400 PPI varken koca ekranlı tablette neden bu değer daha düşük? Düşük olması iyi mi kötü mü? Umarım parsel parsel pixseller gözükmez :( bir de ekran çözünürlüğü 2960 x 1848 yazıyor ama video izleme 8K diyor kafam karıştı, çözünürlük 2K bile değilken video izleme nasıl 8K olabiliyor? Ayrıca bu tabletin özelliklerinde dahili depolaması UFS 3.1 mi 4.0 mı, RAM LDDR5X mi falan yazmıyor bu bilgilere nasıl ulaşabilirim?

Merhaba az önce Samsung Galaxy Tab S9 Ultra 16 GB 1 TB olan tableti sipariş verdim sonra PPI değeri diye bir şey gördüm. PPI değeri nedir? 239 PPI yazıyor özelliklerde, küçücük telefon ekranları bile 400 PPI varken koca ekranlı tablette neden bu değer daha düşük? Düşük olması iyi mi kötü mü? Umarım parsel parsel pixseller gözükmez :( bir de ekran çözünürlüğü 2960 X 1848 yazıyor ama video izleme 8K diyor kafam karıştı, çözünürlük 2K bile değilken video izleme nasıl 8K olabiliyor? Ayrıca bu tabletin özelliklerinde dahili depolaması UFS 3.1 mi 4.0 mı, RAM LDDR5X mi falan yazmıyor bu bilgilere nasıl ulaşabilirim?

Piksel yoğunluğu. @Huseyin97000 neye güldünüz?

Son düzenleme:
Merhaba az önce Samsung Galaxy Tab S9 Ultra 16 GB 1 TB olan tableti sipariş verdim sonra PPI değeri diye bir şey gördüm. PPI değeri nedir? 239 PPI yazıyor özelliklerde, küçücük telefon ekranları bile 400 PPI varken koca ekranlı tablette neden bu değer daha düşük? Düşük olması iyi mi kötü mü? Umarım parsel parsel pixseller gözükmez :( bir de ekran çözünürlüğü 2960 X 1848 yazıyor ama video izleme 8K diyor kafam karıştı, çözünürlük 2K bile değilken video izleme nasıl 8K olabiliyor? Ayrıca bu tabletin özelliklerinde dahili depolaması ufs 3.1 mi 4.0 mı, RAM lddr5X mi falan yazmıyor bu bilgilere nasıl ulaşabilirim?

PPI denilen şey 1 inç başına düşen piksel sayısı oluyor. 6 inç bir cihazda 1080p ekran kullanırsan 1 inç başına yaklaşık 400 piksel düşüyor. Ama bunu çok daha büyük 12 inç bir ekrana koyarsan inç başına düşen piksel sayısı azalıyor. Monitörlerde de aynı şey var monitörlerin tablet kadar veya telefon kadar net olmamasının sebebi sen 27 inç bir ekranda 1080p görüntü verirsen inç başına sadece 80 piksel düşüyor bu da bayağı düşük.

Yeni konular

Geri
Yukarı