Samsung Note 4 Şarj Problemi

Musa Can

Kilopat
Kullandığım Samsung Note 4 telefonumun şarjı ile sorunlar yaşıyorum.
İlk sorunum telefonum sarj olurken belirli bir seviyeye geldiği zaman ( %88, 92 vb.) şarj ilerlemiyor. Aslında şarj %100 oluyor ama göstermiyor, çünkü bataryayı çıkarıp taktıktan sonra telefon %100 şarj olarak açılıyor. Yeniden başlatmak, telefonu kapatıp açmak ile düzelmiyor, sadece bataryayı çıkarıp takmak gerekiyor.
Diğer bir sorun ise şarj %15'in altına indiğinde, şarja taktığımda telefonun şarjı birden %5 seviyesine düşüyor ve telefon şarjda iken %0'a kadar geriliyor. Eğer telefonu %8 civarında takarsam da direk %0 olup telefon kapanıyor. Sorunlar batarya dışında bir şeyden kaynaklanıyor olabilir mi? Örneğin; Yazılımsal bir sorun.
İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun bataryada. Batarya dışında bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Şarjın gerileme olayı ise o anlık enerji akımından kaynaklanıyor olabilir. Uygulama mağazasında ampermetreler mevcut. Bir göz atın isterseniz. Bazı durumlarda aynı prize takılmasına rağmen kablo üzerinden geçen akım bir olmuyor.

Yorumlar için teşekkürler. Cihazın garantisi 8 Kasım 2017' de bitiyor, servise verirsem değişimini yapar mı, yoksa bataryayı kendim mi satın alayım?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı