Samsung np300e5c bios girmeme sorunu

Ibrahimgorener

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
İyi günler samsung np300e5c model laptomu ubuntu kurarken tüm diski formatlayıp ubuntu kurdum kurulumdan sonra biligisayarı yeniden başlattım fakat bilgisayar boot etmiyor, biosa girmiyor. Ne hdd'den ne ubuntu dvd'den ne windows dvd'den. Eskiden f2'den biosa giriyordu artık biosa da girmiyor (fn ile de denedim)bilgisayar power tuşu yanıyor f2 setup f4 recovery ekranı geliyor ardından bilgisayar tekrar açılıp kapanıyor müdahale etmezsem devamlı tekrar ediyor. Dediğim gibi linux ve windowsun birçok dvd'sinden boot edemedim bios pili söküp taktım olmadı sanırım biosu uçurdum bu konuyu nasıl çözebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Durum budur. Hiç bir tuşla bios'a girmiyor,hiç bir dvd veya usb den boot etmiyor.

Son düzenleme:
Görsel çok karanlık ama görebildiğim kadarıyla dediğim şekilde yapmıyorsun. Ekranda altta yazanlar hakkında hiçbir fikrim de yok, görülmüyor.
Güç düğmesine basmadan hızlı hızlı F2'ye basmaya başla ve devam et, bu esnada güç düğmesine bas, elin hala F2'ye hızlı hızlı basıyor olsun. Fast Boot'a aldıysan BIOS tuşuyla setupa girmek zorlaşır çünkü, yetişemezsin.

Bu halen güncel bir kronik Samsung notebook BIOS sorun.
BIOS giremiyorum. Shift ile Win rstart edince UEFI desteği ile yeniden başlat diyerek BIOS açıyorum, ancak yaptığım değişiklikler kaydetmiyor, BIOS hep aynı şekilde açılıyor.
Yeni taktığım SSD disk Win kurmayı başardım ancak nb kapatınca tekrar açılmıyor. Yine eski SATA diski açıp, ikinci yeni RAM çıkarıp eski işletim sistemini açıyorum, yine Shift restart yöntemi ile tam restart ederken kapatıp, yeni donanımları takıp açtığımda SSD ile süper hızlı bilgisayarım açılıyor, kapat diyene kadar böyle devam.

Dolayısıyla BIOS giremeyince ayarları değiştiremiyorum. BIOS Update orijinal sitesinden buldum ama setup dosyasını da yüklemiyor.

Farklı bir BIOS koruması var anlayamadım çözemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı