Sapphire RX590 Nitro+ SE monitör tavsiyesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Hyakutake_GC

Hectopat
İyi akşamlar forumdaşlarım, monitör tavsiyesi adı altında başlıkta FPS parametresini doğrudan etkileyen donanımı belirttim ama zaman kaybetmemek veya nokta atış tavsiyelerinizi alabilmek adına sistemimi yazayım:

Ekran kartı: Sapphire RX590 Nitro+ Special Edition.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600X.
Anakart: MSI B450 GAMING Plus Max.
RAM: Crucial Ballistix 3000MHz CL15 (3733MHz 16-19-11-11-21 değerlerinde çalıştırıyorum) 2x8GB.

Az çok tavsiye edeceğiniz monitörleri tahmin edebiliyorum ama TN panel (renk kalitesinden veya filme uygun olmadığından) ve panda panel (ölü piksel oluştuğundan. Bir makalede okudum) panelleri tercih etmek istemediğimden "F/P" parametresinin dışına çıkmadan tavsiyelerinizi bekliyorum (bütçe: Max 1600TL, World of Tanks, world of warships, PUBG Lite, smite, for Honor ve farming Simulator oynarım. Dizi ve film izlerim).

Tavsiye edeceğiniz monitörlerin birkaç tanesini tahmin ettiğimden, detaylara veya önerdiğiniz modelin öne çıkan özelliklerini belirtmeye özen göstermenizi rica ederim, teşekkürler.
+
CEVAPLAR İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM...
O kadar çok yorum var ki, hangisine cevap vereceğimi şaşırdım...
@XanthiN bakar mısınız? (Konudan farklı bir sorum olacak).
Konuma cevap verilmediğinden veya monitör aldığımdan, konunun pek bir önemi kalmadı. Uyarı atacaklarını sanmam (Dün, bir üyenin yanlış yazmış olduğu "cok teşekkur ederim" cümlesini alıntı yapıp geri döndüm ve uyarı aldım. İmzamda ki sistemi yorumum içinde referans gösterdiğimden uyarı aldım. Sistemi değiştireceğim sanki...Pek şaşırmıyorum artık)

Size asıl sormak istediğim soru, Sapphire RX 590 Nitro+ SE modelini Kasım ayında Vatan'ın yapmış olduğu KDV indiriminde aldım. Hafiften CW var. Kasa kapalı iken duyulmuyor :D. Hala sıfır ayarında, bir ay bile kullanmadım. Ederi 1550TL den alıcı bulabilir mi?, ikinci el ürünlere 1600TL yazmışlar ama sıfır ayarındakiler bile satmıyor. Size sormamda ki amaç, tahmin edebileceğiniz gibi bu kart ile aranızın kötü olması veya çok ısınmasından bu kartı elden çıkarmış olmanız. (OC ile uğraşıp Wattman'ı görmek istemem.)
Tavsiye değil ama monitör aldım.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı