Seagate Backup Plus Slim 1TB Düşük Hız Sorunu

kimbugkhan

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Herkese merhaba. Garantinin bitmesine 1 hafta falan kaldı. Ürün resimdeki gibi yazma hızına sahip. Seagate ile nasıl iletişime geçebilirim. Türkiye teknik servisi var mı?

Not: Ürünü kendi bilgisayarımda ve kuzenimin laptopunda denedik aynı şekilde aktarım hızı mevcut.
1526498650349.png

Arkadaşlar yok mu bilgili olan form doldurdum seagate sitesinde pdf falan gönderdiler. Kargo parasını kim ödeyecek? Hangi firma ile gidecek? Bulamadım

Son düzenleme:
Dostum bence Seagate'in servisinin telefon numarasını bulup aramalısın. Onlar sana yardımcı olacaktır. Zaten anlaşmalı kargo firmaları oluyor sana bir kod veriyorlar. Onu kargo firmasına verince bedavaya gönderiyorsun.
Büyük ihtimalle sorun okuyucu kartta diye tahmin ediyorum. Çünkü bende de aynı problem oluşuyordu. Benim sorunuma buradan ulaşabilirsin. Eğer yapabiliyorsan HD Tune Pro gibi bir program ile bad sector taraması yapmanı öneririm.
Yok ben garantiyle uğraşamam gibi bir şey dersen de ürünü kutudan çıkarıp önce bir başka bilgisayarda direkt olarak bağlayarak deneyebilirsin. Okuma yazma da problem yoksa da bir HDD kutusu siparişi vererek aynı şekilde kullanmaya devam edebilirsin.

Dostum bence Seagate'in servisinin telefon numarasını bulup aramalısın. Onlar sana yardımcı olacaktır. Zaten anlaşmalı kargo firmaları oluyor sana bir kod veriyorlar. Onu kargo firmasına verince bedavaya gönderiyorsun.
Büyük ihtimalle sorun okuyucu kartta diye tahmin ediyorum. Çünkü bende de aynı problem oluşuyordu. Benim sorunuma buradan ulaşabilirsin. Eğer yapabiliyorsan HD Tune Pro gibi bir program ile bad sector taraması yapmanı öneririm.
Yok ben garantiyle uğraşamam gibi bir şey dersen de ürünü kutudan çıkarıp önce bir başka bilgisayarda direkt olarak bağlayarak deneyebilirsin. Okuma yazma da problem yoksa da bir HDD kutusu siparişi vererek aynı şekilde kullanmaya devam edebilirsin.

İletişim numarası bulamadım. Başka bilgisayarda denedim çoktan aynı şekilde hız var. hdd kutusu alacağıma yeni disk alsam daha mantıklı :D. Ayriyetten bugün garanti bitti söyleyip şansımı deneyeyim mi? Garanti dolmadan mail atmıştı taraflarına
Ek olarak hd tune pro testi yapıyorum aklıma gelmemişti. 3 dakika geçti şimdiden 3 bad sektör mevcut.

Son düzenleme:
İletişim numarası bulamadım. Başka bilgisayarda denedim çoktan aynı şekilde hız var. hdd kutusu alacağıma yeni disk alsam daha mantıklı :D. Ayriyetten bugün garanti bitti söyleyip şansımı deneyeyim mi? Garanti dolmadan mail atmıştı taraflarına
Ek olarak hd tune pro testi yapıyorum aklıma gelmemişti. 3 dakika geçti şimdiden 3 kırmızı sektör mevcut.
Bende disk otomatik olarak çıkıyordu bir süre sonra eğer diskte ise sorun tabi ki yeni disk alman daha iyi fakat diskin sağlığı iyi ise kutu alman cebin açısından daha iyi olur. Aralarında en azından bi 150 TL civarı fark olur.
HD Tune bende de bad sector buluyordu ama disk çıktığı içinmiş o birde bilgisayarı açıp içeride ki HDD'nin yerine taktım ve flash bellekten live windows ile bilgisayarı açıp tarama yaptım hiç bir sorun yokmuş bende bir kutu aldım ve şuanda kullanıyorum.
Garanti içinde şöyle söyleyebilirim garantisi bitmeden evvel ulaştıysan eğer bakabilirler bir ihtimal fakat garanti bittikten sonra iletişime geçti isen pek bir şey yapacaklarını sanmıyorum.

Mail vs gönderdiler ürünü bize gönderin diyor ups ile karşı ödeme mi yapıyoruz orayı tam anlamadım ingilizce mail
Mailde kod varsa büyük ihtimalle ücretsiz olur fakat sen gene de emin olmadan gönderme derim çünkü Türkiye'de servisleri var mı onu bende bilmiyorum yurt dışına da çıkarsa kargoya bir harddisk parası ödeyebilirsin.
Fotoğraftaki numarayı buldum ben fakat aktif midir bilemiyorum. Şansını denemek istersen arayabilirsin

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    812 bayt · Görüntüleme: 40
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı