Seagate Expansion vs. WD Elements 2 TB taşınabilir HDD

Ahwehota

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Depolama alanı ihtiyacımdan dolayı laptomuna ek taşınabilir hard disk almayı düşünüyorum. Ancak markaların sağlamlıkları hakkımda pek bir bilgim yok. Seagate Expansion 2 TB ve WD Elements 2 TB arasındayım şu an. Kullanan arkadaşlar var mı? Hangisi daha mantıklı sizce? Arada 200 TL'lik bir fark var Seagate alıp fark ile flash bellek almak mı yoksa WD Elements almak mı sizce?

Merhaba arkadaşlar. Depolama alanı ihtiyacımdan dolayı laptomuna ek taşınabilir hard disk almayı düşünüyorum. Ancak markaların sağlamlıkları hakkımda pek bir bilgim yok. Seagate Expansion 2 TB ve WD Elements 2 TB arasındayım şu an. Kullanan arkadaşlar var mı? Hangisi daha mantıklı sizce? Arada 200 TL'lik bir fark var Seagate alıp fark ile flash bellek almak mı yoksa WD elements almak mı sizce?

Seagate alıp flash bellek almanızı öneririm.

Dostum ben WD Elements 1TB ve Seagate Expansion 1TB kullanan birisi olarak söyleyebilirim ki Seagate Expansion al daha iyi. WD'yi pek öneremem.

Seagate sağlam mıdır? Bazı önemli resimlerimi de arşivleyeceğim.

Marka olarak sağlam ve kağıt üzerinde 2 yıl veri kurtarma servisi sağladığı söyleniyor. Ek olarak parça diyorsan bağlantı hızlarına kadar aynı ama dış parça Seagate çıkıntılı bir plastik WD aluminyumdur fiyat farkı buradan sanırım ama WD marka olarak pek de sağlam değildir M.2 SSD'leri hüsran.

Dostum ben WD Elements 1TB ve Seagate Expansion 1TB kullanan birisi olarak söyleyebilirim ki Seagate Expansion al daha iyi. WD'yi pek öneremem.
Teşekkürler hocam

Marka olarak sağlam ve kağıt üzerinde 2 yıl veri kurtarma servisi sağladığı söyleniyor. Ek olarak parça diyorsan bağlantı hızlarına kadar aynı ama dış parça Seagate çıkıntılı bir plastik WD aluminyumdur fiyat farkı buradan sanırım ama WD marka olarak pek de sağlam değildir M.2 SSD'leri hüsran.
Teşekkürler hocam. Fiyat farkı kafamı karıştırıyordu. Dediğiniz gibi aluminyumdan dolayı galiba.

Teşekkürler hocam

Teşekkürler hocam. Fiyat farkı kafamı karıştırıyordu. Dediğiniz gibi aluminyumdan dolayı galiba.
Rica ederim. Diğer alternatif şöyle de yapabilirsin Sata SSD alırsın bir de Sata USB dönüştürücü alırsın öyle de kullanabilirsin HDD'ye göre biraz pahalı ama çok güvenli ve çok hızlı diyebilirim. Parasına kesinlikle değiyor. Seagate'de olsa netice de hiç birisi tanrı yapısı değil. Mekanik parçalardan oluşuyor ve çat diye bozuluyor.

Son düzenleme:
Rica ederim. Diğer alternatif şöyle de yapabilirsin Sata SSD alırsın bir de Sata USB dönüştürücü alırsın öyle de kullanabilirsin HDD'ye göre biraz pahalı ama çok güvenli ve çok hızlı diyebilirim. Parasına kesinlikle değiyor. Seagate'de olsa netice de hiç birisi tanrı yapısı değil. Mekanik parçalardan oluşuyor ve çat diye bozuluyor.
Hocam dediğiniz çok mantıklı ancak önceliğim depolama alanı. Okul dokümanlarım, videolar vesaire derken çok fazla depolama alanına ihtiyaç duyuyorum. Kullandığım bilgisayar laptop değil de masaüstü olsa zaten şimdiye kadar SSD yüklemesi yapacaktım.

Yeni konular

Geri
Yukarı