Çözüldü Sertleşmiş alçı nasıl sökülür?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Lickerr

Decapat
Daha fazla  
Hocam klozetin etrafını alçıyla sarıp sarmalamışlar biz bu klozeti kırmadan o alçıyı nasıl kıracağız? Su döküp yumuşatmayı ve alçıya çivi saplayıp çatlatmayı denedik olmadı. Minik minik kırıldı sadece. Ayrıca altı da seramik olduğu için dikkatli olmak gerekiyor önerisi olan ya da bundan anlayan yardımcı olabilir mi?

Hocam klozetin etrafını alçıyla sarıp sarmalamışlar biz bu klozeti kırmadan o alçıyı nasıl kıracağız? Su döküp yumuşatmayı ve alçıya çivi saplayıp çatlatmayı denedik olmadı. Minik minik kırıldı sadece. Ayrıca altı da seramik olduğu için dikkatli olmak gerekiyor önerisi olan ya da bundan anlayan yardımcı olabilir mi?
Alçı değildir o. Alçı da oraya yapılmaz. Alçı suyu görünce dağılır. Kalekimdir büyük ihtimalle.

Valla hocam beyaz olduğu için alçı dedim doğru diyosunuz kalekimi nasıl çıakrıcaz peki :D Yardımcı olun lütfen
Hocam pek bir şey bildiğim söylenemez. Kalekim denilen şeyin amacı fayansları tutturmaktır zaten. Oraya neden sürmüşler anlamadım. Zaten klozetin içindeki boru pisliği dışarı vermiyor. Oraya derz dolgusu sürülse anlıyacağım, en azından açık kalmasın diye de kalekim de süremezsin şimdi.

Her neyse klozetin civataları söküldü mü? Eğer sökülmediyse babam bana civataların söküldükten sonra kolayca çıkacağını söyledi. Civataların söktükten sonra zorlamayı dener misiniz?

Hocam pek bir şey bildiğim söylenemez. Kalekim denilen şeyin amacı fayansları tutturmaktır zaten. Oraya neden sürmüşler anlamadım. Zaten klozetin içindeki boru pisliği dışarı vermiyor. Oraya derz dolgusu sürülse anlıyacağım, en azından açık kalmasın diye de kalekim de süremezsin şimdi.

Her neyse klozetin civataları söküldü mü? Eğer sökülmediyse babam bana civataların söküldükten sonra kolayca çıkacağını söyledi. Civataların söktükten sonra zorlamayı dener misiniz?

Hocam altına sürülmemiş, bildiğiniz klozetin yan taraflarına üstüne kadar sürmüşler. Umarım anlatabilmişimdir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam ya da matkapla küçük delikler açıp sonra çekiçlemeyi de deneyebilirsiniz. Delikler fazla derin olmasın yalnız. Alttaki seramiğe zarar gelebilir.

Hocam bildiğiniz kalekimle sıva yapmışlar.

Hocam çatlatmaya çalıştık sonrada küçük keskiyle azar azar zarar vermeden kırdık, sağ ol.

Geri
Yukarı