Ses kartı performans düşürür mü?

Spidertliman

Hectopat
Yer
Sivas
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Anakart
ASUS H81M-D
Hemen konuya gireceğim. Bugün anakartımın ses kartı bozuldu durduk yere. Bende şu an monitörden ses alıyorum ve tabii mikrofon bağlanmıyor ayrıca verdiği sese iyi diyemem, şarkı dinlemeyi denedim anakarta göre bayağı iğrenç geldi ses. Bende şu an an USB ses kartı almaya mecbur kaldım. Anakartım ASUS H81M-D. Araştırmalarım sonucu bu ses kartına karar verdim. Sizlere sorum şudur, mikrofonda veya kulaklıkta bir gecikme yaşatır mı? Ses kalitesi anakarta göre kötü mü gelir yoksa aynı mı gelir? Kulaklığım zaten kaliteli bir şey değil, Snopy markalı 200 liralık bir şey ama güzel sesi var, mikrofon ve kulaklık olarak çift çıkışa sahip. Ses kartını bilgisayarıma taktığım zaman kendisi tanır mı? Ses aygıtı olarak direkt seçebilir miyim sağ alttan? Ses kartı elime ulaşınca hayal kırıklığı yaşamak istemiyorum, umarım bozulan anakartımın ses çıkışıyla ve girişiyle aynı performansı verir. Yorumlarına bayağı bir baktım kaliteli kulaklıklarla sorunsuz kullananlar da varmış.

Performansı etkilemez. O ses kartı ise Onboard olanı aratmaz gözüküyor. Hayırlı olsun.

Kullandığın ses kartından bağımsız bir şekilde ses çıkışı almak performansı düşürür. USB aygıtlarında teorik mantığıma göre bunun daha düşük olması lazım, ama testlerime göre daha yüksek. PCI öneririm.

Tabii burada nanosaniyelerden bahsettiğimden görmezden gelinebilir.

Anladım hocam. Dediğim gibi Onboard ses kartını aratmaz.
Tamamdır hocam. Yarın sipariş edeceğim. Geldiğinde buraya yazarım nasıl olduğunu. Yardımlarınız için teşekkür ederim. Kargo gelene kadar monitörün ses kartına kaldık.

Anladım hocam. Dediğim gibi Onboard ses kartını aratmaz.
Hocam bir şey daha soracağım. Direkt USB kulaklık alsam da sorunu çözmüş olmuyor muyum zaten? Hem harici ses kartıyla vs. uğraşmamış olurum hem de yeni kulaklığım olur. Siz ne dersiniz?

Son düzenleme:
Tamamdır hocam. Yarın sipariş edeceğim. Geldiğinde buraya yazarım nasıl olduğunu. Yardımlarınız için teşekkür ederim. Kargo gelene kadar monitörün ses kartına kaldık.

Hocam bir şey daha soracağım. Direkt USB kulaklık alsam da sorunu çözmüş olmuyor muyum zaten? Hem harici ses kartıyla vs. uğraşmamış olurum hem de yeni kulaklığım olur. Siz ne dersiniz?
Evet hocam. USB 7.1 olanlarda da içinde ses çipi var ve bağımsız olarak çalışır.

Yeni konular

Geri
Yukarı