Seyahat Sağlık Sigortasında Fazla Ödemeyin

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Yurtdışı gezileriniz için daha vize başvurusunda seyahat sağlık sigortası yaptırmanız gerekiyor.

Üç günlük bir tatil için 40 TL gibi tutarlar ödenebiliyor. Oysa bu kadar çok ödemenize gerek yok.

30.000 Euro şartını taşıyan bir seyahat sağlık sigortasını, 7 gün için 32 TL'ye yaptırdım. İş Bankası'ndaki memurun dikkati sayesinde bugüne kadar Garanti Bankası'nda yaptırdığımız sigortanın gereksiz yer pahalı olduğunu keşfettim.

Memur bana kayak yapıp yapmayacağımızı, tatil türünü sordu. Yanıtladım, kayak filan yapmayacaktık sonuçta. Böylece sigorta formundaki riskin ve doğal olarak ücretin düştüğünü anladık. Garanti'de bu sigortayı bana defalarca satmalarına karşın böyle bir soru sormamışlardı.

Bankalar arası fiyat farkları olabilir ancak yine de size seyahat sağlık sigortasını banka şubesinden yaptırırken bu detayı atlamamanızı tavsiye ediyorum. Fiyat yarı yarıya düşebiliyor. Elbette bir kayak tatiline gidiyorsanız da sigortanızın bunu kapsadığından emin olun. Extreme Sports yani zorlu sporlar işin içine girince sigorta riski ve ücreti cidden değişiyor.

Son düzenleme:
Benden de bi seyahat ipucusu gelsin. Kalacağınız otelin Booking üzerinden fiyatına bakın. 120 liralık bir odayı 1 hafta önceden ön ödemeli 100-80 liraya ayırtabilirsiniz. Çünkü Booking yaklaşık %25 komisyon alıyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı