Siber güvenlik için hangi bölüm okunmalı?

MotionBlurry

Femtopat
Daha fazla  
Dostlar iyi akşamlar. Sınava az bir zaman kaldı ve bu süreçte biraz kendime baktım. Genel olarak bilgisayarla uğraşan biriyim ve hafif de yazılıma yatkınlığım var. Siber güvenlik işini de listeye aldım. Eğer bilgisayar mühendisliği gelmezse bunu düşünüyorum. Siber güvenlik olmak için hangi bölüm okunmalı? 4 yıllık bir bölüm var mı?

Bilgisayar mühendisliği.
Ek: Bu alan için bir üniversite okumanıza gerek yok. Kendinizi bu alanda üniversite okumadan da geliştirebilirsiniz.

Ne kadar gelişirse gelişsin bir şirkette iş bulabilmesi pek mümkün olmadığını düşünüyorum.
Bilgisayar mühendisliği okunmalı bence de.

Bilgisayar mühendisliği.
Ek: Bu alan için bir üniversite okumanıza gerek yok. Kendinizi bu alanda üniversite okumadan da geliştirebilirsiniz.

Ne kadar gelişirse gelişsin bir şirkette iş bulabilmesi pek mümkün olmadığını düşünüyorum.
Bilgisayar mühendisliği okunmalı bence de.

Peki bilgisayar mühendisliği gelmezse ne yazabilirim bilgisayarla ilgili olarak?

2 yıllık siber güvenlik var ama önemli olan senin kendini geliştirmen 2 yıllık bölümden pek bir şey bekleme.

Zaten 2 yıllık değil de 4 yıllık bölümleri düşünüyorum. Hem o vakte kadar kendimi iyice geliştirmiş olurum.

GitHub profili dolu olursa her yerde iş bulur.

Yönetim bilişim sistemleri.

Hocam peki iş imkanları nedir? Mezun olursam nerelerde çalışabilirim?

Adli Bilişim Mühendisliği(Sıralaması yüksek değil). Şuan da Fırat'ta var sadece bölüm direk Siber Güvenlik, yanında da ufak mühendislik eğitimi var. Fırat Bilgisayar Mühendisliğinde okuyan birisi olarak (başka yerleri bilmem) Siber Güvenliğe çok az değiniliyor o yüzden kendin uğraşıp öğreneceksin BM yazarsan.

Yeni konular

Geri
Yukarı