Sıfırdan TYT 3 ayda biter mi?

OrhanYaman

Decapat
Daha fazla  
TYT sıfır hiç bilgim yok 9. sınıf zaten karantina. Online derslere girmedim ve 10. sınıfta dersi dinlemeden şöyle böyle ortalama sınıfı rahat geçse de dersle alaklam yok. Yani TYT 0. şimdi şunu soruyorum TYT 106 gün var bu sürede TYT yapılır mı? Yapılırsa sizce yüzde kaçı yapılır? Kaç sıralama girilir tahmini? AYT girme hedefim yok öylesine gireceğim sadece.

TYT sıfır hiç bilgim yok 9. sınıf zaten karantina. Online derslere girmedim ve 10. sınıfta dersi dinlemeden şöyle böyle ortalama sınıfı rahat geçse de dersle alaklam yok. Yani TYT 0. şimdi şunu soruyorum TYT 106 gün var bu sürede TYT yapılır mı? Yapılırsa sizce yüzde kaçı yapılır? Kaç sıralama girilir tahmini? AYT girme hedefim yok öylesine gireceğim sadece.

Konuları anlaman 3ay sürer zaten. Sorularını çözebilecek seviyeye falan gelmeni de hesap edersek 5 ay sürebilir ama gündelik çalışma süreni verimli olacak şekilde bayağı fazla arttırırsan yani geceleri falanda uyumayıp çalışsan desek 100günde bitirirsin diye düşünüyorum. Ama 100güne sıkıştırmak sıralamanı kötü yönde etkileyecektir.

3 aya biter, çalışmana göre değişir ama sırf yaz tatili boyu çalışıp TYT'yi tam takım haline getiren arkadaşlarım var, ben de denedim fakat irade ve planlı programlı çalışma olmadan bir halta yaramıyor. Günde 1 konu bitir, konuyu tamamen anla, test çöz, (olabildiğince fazla kaynak kullan, eğer maddi durumun yok ise internetten sorular bul) verim aldığın saatlerde stillerde çalış.

Biter matematik adına Rehber Matematiğin 49 gün kampını öneririm. 49 günde TYT matematiği bitirirsin. Diğer dersler daha kısa günlerde biter.

Geri
Yukarı