Sıkıcı ve Yorucu Meslek Tavsiye Eder Misiniz ?

Regalbeyin

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Günlük zamanın genelini alan, sıkıcı, yorucu fakat maaş miktarı en az 2500 Tl gibi bir miktar olan meslek var mı ? Varsa adı nedir ? Zor bir meslek değil de yani sıkıcı ve yorucu bir meslek istiyorum. İş imkanı da olacak.

Son düzenleme:
3D Modelleme uzmanı. Fiyat konusunda kaliten ne kadarsa o kadar ücret talep edebilirsin. 6 adet villayı tam teşekküllü havuzu otoparkı arabası dahil modelleyip 5-6 bin lira kazanabilirsin mesela.

Doktorluktur. Okurken de çalışırken de ömrünü yer saç bırakmaz. Yavaş yavaş hayatını yer bitirir.
Tabii doktor olmak için çok çalışmak gerekiyor. Aslında istediğim meslek biraz daha az çalışıp ulaşılabilecek sıkıcı yorucu bir meslek.

Tabii doktor olmak için çok çalışmak gerekiyor. Aslında istediğim meslek biraz daha az çalışıp ulaşılabilecek sıkıcı yorucu bir meslek.
Ablam da doktorluk okuyor ve günlük 10 saat gibi bir süre ders çalıştığını söylüyor.

Tcdd hareket memurluğu. Bu işe girmen biraz zor. Ben bile 4 yıl raylı sistemler bölümünü bitirdim ama hala giremedim. 2500 - 3000 tl maaş alıyorsunuz vardiyalı ve 12 çalışıyorsunuz. yaptığınız iş ise günde (bulunduğunuz ile bağlı olarak) 100 - 500 trenin evraklarını doldurup gönderiyorsunuz 500 - 1000 vagon kontrol ediyorsunuz ( fren, dolu yada boş mu diye). Yani 12 saat vücudunuzda terlemeyen yer kalmıyor :D İstiyorum ama giremiyorum arkdaş :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı