Sınıftan birini izinsiz bir şekilde Tiktok'ta paylaşmak suç mu?

Aglasun

Femtopat
Arkadaşım dediğim adamın yanında paylaştım. Dalga amaçlı montaj falan yaptık. Bugün de gitmiş herkese yaymış. Ekran kaydı aldı, herkesin elinde var. Yaptığım çocuk da sinirli biri zaten. Sanki doping içirmişler gibiydi. Böyle bir geliyor yumruk yiyecektim az kalsın. Neyse sildim zar zor tabii o korkuyla. İşte sonra kavga ettirdiler, ben vurmadım o da belime falan vurdu bitti ama epey bir korku oldu bende. Nedense hocaya dediler ben olsam mahkemeye falan verirdim diye. Sonra bana sataşmaya başladılar. Bir de 2 kişiyi paylaştım. Bunlar hocaya şikayet ederse sorun olur mu? Bundan sonra ne yapmalıyım? Muhtemelen söyleyecekler çünkü suçluyum.

Son düzenleyen: Moderatör:
(1) Kişilerin özel hayatının gizliliğini ihlal eden kimse, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Gizliliğin görüntü veya seslerin kayda alınması suretiyle ihlal edilmesi halinde, verilecek ceza bir kat artırılır.

(2) (Değişik: 2/7/2012-6352/81 md.) Kişilerin özel hayatına ilişkin görüntü veya sesleri hukuka aykırı olarak ifşa eden kimse iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. İfşa edilen bu verilerin basın ve yayın yoluyla yayımlanması halinde de aynı cezaya hükmolunur.

Yaptığın suçtur.

Dersini almışsın güzelce özür dile, konuş tamamdır ne mahkemesi bilmem nesi. Bizim zamanımızda millet okulda birbirinin kafasında sıra kırıyordu.

O kişi yalnız bir zorbalık yapmışdı bir de sözlü hakaret ve tehdit bende böyle intikam aldım yerimde başkası olsa silmez zaten güçlü olsam bana dokunamazdı bile.

Geri
Yukarı