Şirket ağında Wi-Fi calling hizmeti çalışmıyor

Peak2Core

Kilopat
Yer
Muğla
Merhaba,

Aramızda kurumsal network yapıları ve cihazlarıyla ilgili bilgisi olan varsa yardım isteyeceğim. Çalıştığım şirkette bir adet firewall cihazı, bu cihaza bağlı tahmini 8-10 Switch, ve son olarak 10-12 tane de Access Point var. Sorunumuz tam olarak şu; bulunduğumuz lokasyonda mobil hat çekmediği için, operatörlerin VoWiFi hizmetinden yararlanmak istiyoruz. Hepimizin evlerindeki internetlerde bu hizmet bildiğiniz üzere mevcut. Ama bizim şirkette bir türlü çalışmıyor. Firewall cihazı üzerinden UDP500 ve UDP4500 portlarını açtırdım işe yaramadı. Ipsec alg ve sıp özelliklerini etkinleştirdim yine işe yaramadı. Cihazlarımızda hiçbir şekilde VoWiFi kullanamıyoruz. AP cihazlarımız Wi-Fi calling hizmetini destekliyor ama anladığım kadarıyla sorun AP cihazlarında değil firewall ayarlarında. Bu arada VoIP de kullanıyoruz. Önerebileceğiniz başka bir şey var mıdır? Konu hakkında her türlü yorum ve desteğinize şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Firewall da kuralara bakar mısın Lan-to-VoWifi tarzı bir oluşturabiliyor musun ya da Lan-to-Wan kuralı any mi yoksa bazı şeyleri engelliyor mu?

Geri
Yukarı