Sistem önerisi

Bütçe
18000

Squaex

Centipat
Daha fazla  
Merhaba bu hafta sonu yeni bilgisayar toplamayı düşünüyorum fakat çok kararsızız kalıyorum parçalar konusunda yardımınız lazım şu an düşündüğüm sistemi aşağıya yazıyorum.

AMD Ryzen 5 5600.

NVIDIA RTX 3070 8 GB.

MSI B450M-A Pro anakart.

MSI MAG Forge M100a D60 600W 80+ mATX kasa.

32 GB RAM.

Kafamda düşündüğüm sistem bu fakat ben sadece oyun oynamak için bu sistemi dizeceğim ekran kartı konusunda çok kararsız kalıyorum 3070 8 GB fakat AMD RX6800 16 GB hangisi işlemcimle daha uyumlu çalışır hangisi daha fazla FPS verir diye kafam takıldı veya önerebileceğiniz bir ekran kartı var mıdır ve son sorum bu kasaya 3 fanlı 3070 sığar mı? Değiştirmemi önerdiğiniz parçalar var mı?

Kasanın birbirine uyumlu olmasi için AMD ekran kartı terci etmelisin. Ayrıca 32 GB RAM yerine güçlü bir sıvı soğutucu ya da SSD almalisin çünkü AMD islemciler aşırı isiniyor. Bende 5600 var, zor sogutuyorum ama güzel islemci.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın birbirine uyumlu olmasi için AMD ekran kartı terci etmelisin ayrıca 32 GB RAM yerine güçlü bir sıvı soğutucu ya da SSD almalisin çünkü AMD islemciler aşırı isiniyor bende 5600 var zor sogutuyorum ama güzel islemci.

Birbiriyle uyumlu olsun diye niye AMD ekran kartı seçsin? R5 5600 için de sıvı soğutucuya falan gerek yok AMD işlemcilerin aşırı ısındığı da yok. Full yanlış bilgi vermişsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı