Çözüldü Sistem Realtek Driver'ı görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

omerfarukucan

Hectopat
Ana kartım MSI A520M Pro. Sitesinden Realtek HD universal driver indirdim ve Drive'ı görmüyor. Gezginler'deki Realtek HD Audio Driver'ı da indirdim. Program ekle veya kaldırda gözükmesine rağmen aygıt yöneticisinde gözükmüyor. Şu an kulaklığımı asla kullanamıyorum. HDMI girişli monitörden ses alabiliyorum sadece. Ne yapmalıyım?

Çözüm
DDU kullanmak belki sorunu çözebilir.

DDU ile Realtek sürücüsünü kaldır. Aşağıdaki konuda ekran kartı sürücüsü kaldırılıyor fakat sen ses kartını seçip Realtek'i kaldıracaksın. Örnek olsun diye atıyorum. Ayrıca ayarlarda en aşağıdaki "Windows bir aygıt için sürücü aradığında..." seçeneğini işaretle.

DDU işleminden sonra bilgisayar açılınca aşağıdaki sürücüyü indir ve kur.
İndirdiğin ZIP'in içerisindekileri bir klasöre çıkart ve klasördeki Setup.exe ile kurulum yap. Kurulum sonrasında senden bilgisayarını yeniden başlatmanı isteyebilir, başlat.

DDU ile Realtek sürücüsünü kaldır. Aşağıdaki konuda ekran kartı sürücüsü kaldırılıyor fakat sen ses kartını seçip Realtek'i kaldıracaksın. Örnek olsun diye atıyorum. Ayrıca ayarlarda en aşağıdaki "Windows bir aygıt için sürücü aradığında..." seçeneğini işaretle.

İndirdiğin ZIP'in içerisindekileri bir klasöre çıkart ve klasördeki Setup.exe ile kurulum yap. Kurulum sonrasında senden bilgisayarını yeniden başlatmanı isteyebilir, başlat.

Çözüm

Aynen böyle yaptım ve sorun düzeldi teşekkürler.

Geri
Yukarı