Sistemde FPS düşmeleri yaşanıyor

İşletim sistemi
Windows 10

altaycanokdem

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Sistem Özellikleri;

Anakart: Asus B450M K II

Ekran Kartı: Asus RX 6600

İşlemci: Ryzen 5 5600X

Ram: Kingston Furry 4x8 3200mhz DDR4
Meslek
Elektrik Elektronik Teknisyeni
4 ila 5 gün önceye kadar CS:GO ve LoL de 200-220 FPS sabit alıyor ve akıcı bir oyun oynuyordum. Lâkin son 2 3 gündür LoL ve CS de 120-150 FPS arası alıyor, takılma yaşıyorum nedeni ne olabilir?

Not:(PC 1 gün önce format gördü ilk formatı, driverlar son sürüm güncellendi ama değişen bir şey olmadı)
Not2(renk doygunluğum 200 iken bile eskiden sabit 200 FPS arası alırdım)

Yazılımsal olarak her şeyi denediyseniz hard diskteyse oyun onu SSD'ye atarak deneyebilirsiniz. Ben de aynı sorunu yaşadığımda SSD'ye atmıştım çözüldü. Fakat sonra yine tekrar etti. Bu sefer işlemcinin anlık olarak sıcaklığının yükseldiğini fark ettim. (MSI Afterburner'de o anlık belli olmuyor, başka şekilde test edebilirsiniz. Yakın bir zamanda değiştirmediyseniz dandik olmayan termal macunla çözdüm bendeki problemi. Belki işinize yarar.

Bu programı indirip işlemcinizin chipset driverlarını kurun, ardından güç seçeneklerine girip AMD High Performance seçeneğini işaretleyin.
bunu denedim, oldu gibi pek test edemedim ama takılmalı drop gitti sayılır
Yazılımsal olarak her şeyi denediyseniz hard diskteyse oyun onu SSD'ye atarak deneyebilirsiniz. Ben de aynı sorunu yaşadığımda SSD'ye atmıştım çözüldü. Fakat sonra yine tekrar etti. Bu sefer işlemcinin anlık olarak sıcaklığının yükseldiğini fark ettim. (MSI Afterburner'de o anlık belli olmuyor, başka şekilde test edebilirsiniz. Yakın bir zamanda değiştirmediyseniz dandik olmayan termal macunla çözdüm bendeki problemi. Belki işinize yarar.
ssd kullanıyorum şefim ve termal macunum zarar görmemiş şekilde
Önceki formatınızdaki sürücülerinizi hatırlıyorsanız onları kurun.
her zaman kurduğum gibi sürücüleri kuruyorum bu sefer de aynı şekilde kurdum hocam

Yeni konular

Geri
Yukarı