Siyasi parti üyeliği memurluğa engel mi?

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Erlik'in twitter paylaşımından sonra E Devlette parti üyeliği sorguladığımda AKP üyesi çıktım ve bunun hiç farkına varamadım bugüne kadar. Tamamen istemim dışında. Babam mı üye yaptı acaba dedim tartıştık ama yapmadım diyor. Şimdi üyeliği sildim. Daha önce memur alımlarına başvurdum ama hiçbiri tutmadı sebebi bu olabilir mi?

NOT:AKP'li değilim istem dışı kaydedilmişim. Yorumlarınızı ona göre yapınız.

Son düzenleme:
AKP'li değilim hocam. İstem dışı kaydedilmişim. AKP dahil memurlar siyasi partilere üye olamaz yasa o şekilde.
AKP'li değilsin tamam :) Ancak ortaya bir torpil koymadıysanız AKP üyesi olmasan dahi seçilmen çok zor olurdu diyorum. O yüzden evet olmuş olabilir, ama tek neden bu olmayabilir. Onu demek istiyorum.

Yok hocam Allah saklasın ya benim bunlara düşmanlıktan gözüm kör oldu zaten.
AKP üyeliği veya torpilin olmadan atanman biraz zor. Çok yakınım var, çoğu AKP'ye üye olduğu anda bakın, anda atandı. Hepsine şahit oldum. Eskiden inanmazdım hani "bu kadar değildir" falan derdim ama cidden varmış.

Memurlar için Siyasi Parti Üyeliği bir engel ama çok memur tanıyorum üyeliği olan.

1673429778580.png

Ben faydası göremedim ama dediğim gibi şahit oldum. İnşallah görürüz bir faydasını.

AKP üyeliği veya torpilin olmadan atanman biraz zor. Çok yakınım var, çoğu AKP'ye üye olduğu anda bakın, anda atandı. Hepsine şahit oldum. Eskiden inanmazdım hani "bu kadar değildir" falan derdim ama cidden varmış.

Memurlar için Siyasi Parti Üyeliği bir engel ama çok memur tanıyorum üyeliği olan.

Ben faydası göremedim ama dediğim gibi şahit oldum. İnşallah görürüz bir faydasını.
Hocam ben sildirdim de atamalara o mu engel oldu diye düşünüyorum. 74 puan aldım hiçbir kurum tutmadı.

Çoğu insanı habersiz üye yapmışlar. Memur zaten (asil) üye olamaz (fahri üye olabilir).
Sizin durum da engel değildir. Memurluğu kazandıktan sonra, göreve başlatmadan önce güvenlik soruşturması yapılır. O soruşturmada üyeliğiniz aktifse engel olur.

Geri
Yukarı