Social Club hesabı ile Steam hesabının bağlantısı nasıl kesilir?

anifraxe

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, biraz önce Rockstar Games destek ile görüştüm. Benim aklımda ki şey şu; Social Club hesabım ile Steam hesabım arasında ki bağlantıyı keseceğim sonrasında da Steam kütüphanemden oyunu komple kaldıracağım ve tekrardan satın alacağım, farklı bir Social Club hesabı ile etkinleştireceğim. Böyle bir şey aranızda daha önce deneyen oldu mu acaba? Rockstar Games desteğe özellikle söyledim; "herhangi bir banım falan yok sadece zevkim için hesabı unlink etmek istiyorum, daha sonrasında tekrardan Steam hesabımdan oyunu satın alıp farklı bir Social Club hesabına bağlayacağım dedim" bana dedikleri şey ise; "farklı bir hesaba bağladığınız sürece Online giriş yapabilirsiniz fakat yine aynı hesaba bağlarsanız Online giriş yapamazsınız." gibi bir şey söylediler. Böyle söylenince ben de onayladım ve işleme alındı talebim.

Sorunuma gelecek olursak internetten biraz araştırdığımda aslında böyle bir şeyin mümkün olmadığını falan okudum. Okuduğum konular bayağı eski konular olduğu için güncel değildir ve eskiden böyle bir şey mümkün değildir fakat şu an da mümkündür diye düşündüğüm için güncel bir konu açıp sizlere sormak istedim. Böyle bir şey deneyen ve olumlu/olumsuz sonuç alan birisi var mıdır acaba? Hani Rockstar Games destek ile İngilizce konuştuğumuz için bir şeyleri yanlış anlamış olma ihtimalimden korkuyorum :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Bundan 3-4 ay öncesinde bağlantıyı kopartabiliyordunuz. Şimdi dediğiniz gibi imkansız. En iyisi yeni bir e-posta üzerine Rockstar hesabı oluşturup bağlamak olacaktır.

Bundan 3-4 ay öncesinde bağlantıyı kopartabiliyordunuz. Şimdi dediğiniz gibi imkansız. En iyisi yeni bir e-posta üzerine Rockstar hesabı oluşturup bağlamak olacaktır.
Valla bağlantıyı unlink edeceklerini söylediler. Mail de yolladılar onayladım, işleme alındı. Siz söylemek istediğimi tam anlamamışsınız sanırım. Benim sorum; hesaplar unlinked edildikten sonra ben GTA 5 i Steam hesabımdan kaldırıp, tekrar satın alınca ve yeni Social Club hesabına bağlayınca oyuna ve Online içeriklere ulaşabilecek miyim? Bazıları bunu yapabilmek için yeni Steam hesabı açılması gerek demiş. Fakat üstüne basa basa sordum Rockstar Games'e; "Farklı Social Club hesabına bağladığınız sürece oyuna erişebilirsiniz" dediler. Yani ben öyle anladım.

Hocam bende öyle biliyorum.
Ben de konuşma boyunca bunu sordum, yeni social club hesabına bağlayabilip oyunu oynayabilecek miyim diye evet oynayabilirsiniz dediler. Sonra en sonunda onay mesajımı alırken şöyle bir ibare kullandılar; "Hesaplarda ki bağlantı kesildikten sonra Steam üzerinden tekrardan satın olmuş olsanız dâhi oyuna erişim sağlayamacaksınız veya tam tersi olacaksa da aynı şey geçerlidir" gibi bir ibare kullandılar ve bunu yakaladım ben tekrardan teyit etmek için sordum; "Az önce oyuna erişebileceğimi söylüyordunuz şimdi ise tekrardan satın alsam dâhi oyuna erişemeyeceğimi söylediniz" dedim. Bu sefer de şey dedi bana; "Ben bağlantısını kesmiş olduğunuz Social Club hesabını kastettim, eğer yeniden satın alıp yine aynı hesabı bağlar iseniz oyuna erişim sağlayamazsınız" gibi bir ibâre kullandılar. Görüştüğümüz pencere kapandı mesajlara ulaşamıyorum. Ulaşabilsem atıcam buraya konuşulanları çok rahat olacak. Eğer ingilizcem sapıtmadıysa, doğru anladıysam sıkıntı yok ama eğer ingilizce bilgim sapıttıysa durduk yere başıma iş açmış olacağım. Umarım bu şekilde değildir :D

Yeni konular

Geri
Yukarı