Sony VAİO VPCF13Z1E Oyunlarda Kapanma Sorunu

Emre5198

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Sony VAİO VPCF13Z1E marka ve modelli dizüstü bilgisayarını kullanıyorum. Ekran kartım GT 425M. Şöyle bir durum var:

Çoğu oyunu oynarken bilgisayarım kapanıyor. Özellikle 45 FPS üstü aldığım oyunlarda oluyor. Bir deney yapayım dedim ve şöyle bir duruma rastladım. World of Tanks oyununu oynarken bilgisayarım kapanıyordu ve textureları yüksek ayarlara çıkardım ve kapanma durdu. Ama 25 FPS alıyordum ve oyun oynanmaz hale gelmişti. Tekrar düşük ayarlara alınca kapanma sorunum tekrar başladı. Neden anlamıyorum. Yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS limitleme seçeneği varsa oyunda, onu açarak deneyebilirsiniz. Ekran kartınız oyun için pek iyi değil zaten.

O oyunda yanlış hatırlamıyorsam grafik ayarlarının içinde detaylar kısmında dinamik gibi birşey olması gerekiyor. Sağ en altta onu aktif ediniz. Grafik ayarlarını oyunun yapmasını sağlayınız tavsiye edilen gibi birşey vardı.

Aşırı ısınmadan dolayı olabilir. Termal macunu yenileyin. Dizüstü bilgisayarı da iyice temizledikten sonra farkı görebilirsiniz. Ayrıca AIDA64 ile bilgisayarınızın sıcaklık değerlerinin olduğu bir ekran görüntüsü atar mısınız?

AIDA64 ü buradan indirebilirsiniz: Downloads | AIDA64

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı