Soru çözerken özgüvensizlik

ArdaofRivia

Decapat
Soru çözüyorum lakin çözerken kendimden emin olamıyorum, cevaplar ve gidiş yolum doğru çıkıyor kontrol edince ama tam olarak bildiğim bir şey yok ise hep kendimi sorguluyorum çözerken. Bunu nasıl aşarım?

Soru çözüyorum lakin çözerken kendimden emin olamıyorum, cevaplar ve gidiş yolum doğru çıkıyor kontrol edince ama tam olarak bildiğim bir şey yok ise hep kendimi sorguluyorum çözerken. Bunu nasıl aşarım?

Hocam telefonu unutun Full dikkat video izleyin. Bildirimleri falan kapatın. Ders hariç hiçbir şey düşünmeyin. Konudan saparsanız nefsiniz sizi dersten ayırmak için her şeyi yapacaktır. Videodan sonra hemen soru çözmeye başlayın. Sözel mantık veya problem gibi sorular sizi derse fokuslayacaktır. İyi çalışmalar.

Önce konu çalış testleri sonra çöz ve testlerde yanlış çıkar ise sorun etme yanlış yaptığın zaman doğrusunu öğren o zaman bir daha yapmazsın zaten. Kendimden örnek verecek olursam trigonometri konusunu neredeyse 250 test her test 20 soru civarı çözerek üst düzeye anca gelebildim bazen 5 doğru 15 yanlış yaptığım oldu ve bu 2 yıl önceydi hala da çoğu şey aklımda 2 yıl oldu neredeyse böyle yaptıkça da kendinden emin bir şekilde çözmeye başlayacaksın zaten.
Kısacası çalıştıkça çözülecektir moral bozmak yok!

Yeni konular

Geri
Yukarı