SQL server 2008 management Studio bağlanmıyor

This Account'u seçin, name kutusuna NT AUTHORITY\NETWORK servıce yazın, parola belirleyin yeniden başlatın.

Oluşturduğum şifreyi password kısmına(1234) yazdım ama gene aynı.
asdasdads.PNG

Şimdilik Sql Server Authentication olmaz, veritabanı içinden daha önce öyle bir kullanıcı oluşturulması gerekir. O hesabıyla böyle giriş yapar.

Biz, Windows Authentication ile giriş yapacağız.

This account bölümü, Sql Server servisinin kullanacağı hesap, o buraya girilmez.

Siz, Manager'de, Log On sekmesinde built-in account'ta Local Service'yi seçin, öyle bırakın. Yeniden başlatın.

Şimdi Studio giriş ekranında <browse for more> tıklayıp Local servis sekmesinde sunucuları göstermesi gerek.

Aldığımız hatalar hep sunucunun bulunamadığına/kurulu olmadığa dair.

Startup Parameters sekmesini gösterir misiniz? Benimki şöyle:

Dosya Ekleri

• sql_con_par.png
    sql_con_par.png
    7,1 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:
Şimdilik SQL server authentication olmaz, veritabanı içinden daha önce öyle bir kullanıcı oluşturulması gerekir. O hesabıyla böyle giriş yapar.

Biz, Windows authentication ile giriş yapacağız.

This account bölümü, SQL server servisinin kullanacağı hesap, o buraya girilmez.

Siz, Manager'de, log on sekmesinde built-in Account'ta local Service'yi seçin, öyle bırakın. Yeniden başlatın.

Şimdi Studio giriş ekranında <browse for more> tıklayıp local servis sekmesinde sunucuları göstermesi gerek.

Aldığımız hatalar hep sunucunun bulunamadığına/kurulu olmadığa dair.

Aynı yine boş seçilecek bir şey yok.
Burada sizde manuel yazıyordu bende automatic yazıyor ondan olabilir mi acaba? Yada hoca Win 7'de kullanıyordu acaba Win 10 desteklemiyor mu?
asdasdasdasdasd.PNG

Automatic, bilgisayar açılınca otomatik o da arka planda açılsın mı diye.

Şu sitede desteklenmediğini belirtiyor ama (?)
https://support.microsoft.com/en-us...ows-8-and-later-versions-of-windows-operating

"SQL Server 2008 R2 is not supported on Windows 10 or Windows Server 2016."

Şu sitede de desteklenmediği söylenmiş ve yukarıdaki bağlantıyı referans vermiş, Microsoft yardımcısı.

Ama uyumluluk modunda yükleyin de denmiş.

Regarding sql server 2008 compatibility problem on win 10

Kaldırıp tekrar bu sefer uyumluluk modunda deneyebilirsiniz. Kaldıracaksanız, Denetim Masası'nda, Microsoft Sql Server 2008 R2 yazanı yani ana programı kaldırın.

Son düzenleme:
Automatic, bilgisayar açılınca otomatik o da arka planda açılsın mı diye.

Şu sitede desteklenmediğini belirtiyor ama (?)
https://support.microsoft.com/en-us...ows-8-and-later-versions-of-windows-operating

"SQL server 2008 R2 is not supported on Windows 10 or Windows server 2016."

Şu sitede de desteklenmediği söylenmiş ve yukarıdaki bağlantıyı referans vermiş, Microsoft yardımcısı.

Ama uyumluluk modunda yükleyin de denmiş.

Regarding sql server 2008 compatibility problem on win 10

Kaldırıp tekrar bu sefer uyumluluk modunda deneyebilirsiniz. Kaldıracaksanız, denetim masası'nda, Microsoft SQL server 2008 R2 yazanı yani ana programı kaldırın.

Hocayla aynı olsun diye 2008 sürümünü indireyim demiştim ama olmadı. 2012 sürümünü indirdim browse dediğiniz kısımda gözüktü ve açıldı bu sefer. Teşekkür ederim 2 gündür uğraştınız sizde.

Yeni konular

Geri
Yukarı