Çözüldü SQL Sorgusu ve identity nasıl olmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

khalannz7

Centipat
Merhaba, hazırladığım veri tabanında resimdeki sorguyu atıyorum ve karşılık olarak City tablosundaki ID değeri geliyor. Ben o ID değerine karşılık olan şehrin gelmesini istiyorum nerede yanlış yapıyorum?

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    875 bayt · Görüntüleme: 30
  • Adsız.png
    Adsız.png
    2,5 KB · Görüntüleme: 36
Çözüm
Select.
E. Firstname,
E. Lastname,
C. Cityname.
From employees e
Inner join Cities C on C. Cityıd = e. Cityıd.

Çok teşekkür ederim.

Select.
E. Firstname,
E. Lastname,
C. Cityname.
From employees e

Hocam böyle yaptığımda benden bir parametre girmemi istiyor, 1 girersem 1'in karşılığı olan İstanbul'u bütün çalışanlara getiriyor. 20 çalışanım var hepsi geliyor ve İstanbul'da yaşadığı gözüküyor.

İstediğim sorguyu yazdım arkadaşlar, ihtiyacı olan olursa ;
Kod:
SELECT employee.Name_surname AS ['Employee'], city.City_Name AS ['City']
FROM employee, city
WHERE employee.City = city.cityID;
Daha öğrenciyim bilmediğim için soruyorum kusura bakmayın. Joinin amacı tabloları kalıcı olarak birleştirmek gibisinden bir şey mi yoksa istediğim sorguda kullanarak ID yerine metin gelmesini sağlamak için mi?
Rica ederim dostum ne kusuru. Birbirine bağlı iki farklı tablonun tek bir sorgu sonucu vermesi için birleştirilmesinde kullanılıyor.

SQL Öğrenmek istiyorsan;

Buradan temel seviye için çalışmalar yapabilirsin. En güvenilir başlangıç kaynağıdır.

Rica ederim dostum ne kusuru. Birbirine bağlı iki farklı tablonun tek bir sorgu sonucu vermesi için birleştirilmesinde kullanılıyor.

SQL öğrenmek istiyorsan;

Buradan temel seviye için çalışmalar yapabilirsin. En güvenilir başlangıç kaynağıdır.

Çok teşekkür ederim verileri girdikten sonra sorguları atmaya başlayacağım o zaman araştıracağım. Örnek bir sorgu rica etsem atabilri misiniz mesela bir çalışan ve şehrininin outputunu yan yana görmek istiyorum.

Select.
E. Firstname,
E. Lastname,
C. Cityname.
From employees e

Çok teşekkür ederim.

Select.
E. Firstname,
E. Lastname,
C. Cityname.
From employees e

Hocam böyle yaptığımda benden bir parametre girmemi istiyor, 1 girersem 1'in karşılığı olan İstanbul'u bütün çalışanlara getiriyor. 20 çalışanım var hepsi geliyor ve İstanbul'da yaşadığı gözüküyor.

İstediğim sorguyu yazdım arkadaşlar, ihtiyacı olan olursa ;
Kod:
SELECT employee.Name_surname AS ['Employee'], city.City_Name AS ['City']
FROM employee, city
WHERE employee.City = city.cityID;

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı