Çözüldü SSD BIOS Boot menüde gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Hidayet ZORLU

Zeptopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
MLD22M300P13-500
Anakart
ASUS PRİME H510M-E
Herkese merhaba, sistemimde HDD vardı fakat hızlandırmak amaçlı mld marka SSD aldım. SSD sıkıntısız çalışıyor dosya klonlama işlemi dahi yaptım fakat BIOS'da boot kısmında en başa alacaktım ki BIOS bölümünde SSD göremedim. Heryeri iyice inceledim fakat sonuç çıkmadı. Anakart ASUS Prime H510M-E.

Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.

UEFI sistemlerde SSD değil Windows Boot Manager ilk sıraya alınır. Bunu klolanlama videomda anlattım:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Abi videoyu izleyerek klonlama işlemini gerçekleştirdim, SSD de BIOS boot kısmında gözüktü fakat dosyaları klonlama rağmen SSD bozmuş gibi oluyor açılmıyor bilgisayar, ne yapmalıyım?

UEFI sistemlerde SSD değil Windows boot Manager ilk sıraya alınır. Bunu klolanlama videomda anlattım:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tamam, zaten BIOS modunda bu hatayı alma gerekiyor. UEFI modunda Windows Boot Manager girdisini ilk sıraya al.

İlk sırada Windows boot Manager var HDD oluyor bu da ama böyle de sistem yavaş açılıyor. Recep abi anlayamadım ben tam olarak, en iyisi sıfırdan Windows kurulumu mu yapsam?

Hayır. Bbs altından SSD'li Windows boot Manager'ı ilk sıraya al.

Yardımın için öncelikle çok teşekkür ederim Recep abi. HDD çıkarıp önce SSD'ye Windows 11 kurdum ardından HDD'yi takıp disk birleştirme işlemi yaptım. Onda da sıkıntı çıktı ama farklı bir konuda yine senin önerin ile problemi hallettim. İlgin ve alakan için çok teşekkür ederim. Sorun çözüldü.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı