SSD Önemli midir ?

alp12012

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar GTA 5 için PC toplamak istiyorum. Ancak kafama birşey takılıyor ssd almayıp ekran kartını gtx 960 4 GB mi alayım yoksa SSDalıp GTX960 2 GB'lik mi alayım karar veremedim. Yardımcı olur musunuz ?

işlemci farklı 3.png
ssd yok 4 gb ekran kartı.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim ekran katlarındaki belleğin performans açısından işlevi çok fazla değil,2 gb belleğin olsa,ve yaklaşık 3 gb ekran kartı belleği isteyen oyunları oynamaya çalışırsan ekran kartın zarar görmez hatta o kadar yüksek fps düşüşü de yaşamazsın,arada bir fps droplanabilir fakat bir ssd için değer diye düşünüyorum.

Ekran kartı yüksek olur ise biraz daha uzun ömürlü olur diye düşünüyorum. SSD daha sonra takviye yapabilirsin. Ama ekran kartı değişimi pahalıya gelir. SSD biraz ertelenebilir. Daha sonra takarsın.

Ekran kartınızı yüksek alın, ileride SSD takviyesi yapıp şuanki kullandığınız / kullanacağınız HDD'nin içindeki işletim sistemini olduğu gibi SSD'ye kopyalama yapabilirsiniz. Artık SSD şart gibi bir duruma geliyoruz, ama maddi durumunuz 6 ay / 1 sene içerisinde SSD almanızı sağlayacaksa ekran kartına öncelik verin. Ve kesin önerimdir Kingston'un V300 serisi SSD almayın. Samsung 850 EVO serisinden almaya gayret edin. Fiyat performans açısından 850 EVO mükemmel bir ürün, ben de şuan kullanmaktayım.

SSD bilgisayarın hızlı açılıp kapanması, dosya verilerini hızlı yükleme ve okuma gibi dez avantajları vardır. Oyun oynuyorsanız örnek olarak bf4 ssd içine kurarsanız oyun açılışı ve bölüm geçişlerinde hızlanma olur. Ama onun dışında fps`ye bir etkisi olmaz kısacası bütçeniz yetiyorsa alın. İyi sosyaller

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı