SSD sağlığı yüzünden PC'ye zarar gelir mi?

RAM
Corsair 8+8 3000 MHz
SSD veya HDD modeli
SanDisk SSD Plus 120 GB ve Seagate 1 TB HDD
Ekran kartı
Galax gtx1050ti
Anakart
Gigabyte A320MH
İşlemci
Ryzen 5 1600AF
SanDisk Plus SSD var, 1-2 günde sağlık %1 düştü. Şu anda sağlık 81 oldu. PC şu aralar bir garip kendi kendine kapanmalar, kendi kendine yeniden başlamalar falan, bu sorunlar SSD yüzünden olabilir mi? Şu anda PC'de sıkıntılı tek parça SSD gibi gözüküyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
SanDisk Plus SSD var, 1-2 günde sağlık %1 düştü. Şu anda sağlık 81 oldu. PC şu aralar bir garip kendi kendine kapanmalar, kendi kendine yeniden başlamalar falan, bu sorunlar SSD yüzünden olabilir mi? Şu anda PC'de sıkıntılı tek parça SSD gibi gözüküyor.
SSD, işletim sisteminin daha hızlı çalışmasına sebep olmaları, uygulamaların hızla yüklenmesini sağlamaları ve veri aktarımını hızlı ve kolay bir şekilde yapabilir ssdde sıkıntı varsa bu özelliklerde sıkıntılı durumda demektir. bu sebeplede pc nin bazı fonksiyonlarına engel oluyor demektir. ssdiyi değiştirmeniz veya servise göstermeniz gerekmektedir.

Çok büyük sıkıntılara yol açabilir benim eski bir SSD vardı 60'lık 4 yıldır kullanıyordum sonra sağlığının %9'a düştüğünü fark ettim dinlemedim bir gün PC'yi fişten çektim sonra geri takıp açtım SSD yanmaya başladı anakartımda gitmişti ekran kartıda işlemcide onu yaptığıma pişman oldum.

Çok büyük sıkıntılara yol açabilir benim eski bir SSD vardı 60'lık 4 yıldır kullanıyordum sonra sağlığının %9'a düştüğünü fark ettim dinlemedim bir gün PC'yi fişten çektim sonra geri takıp açtım SSD yanmaya başladı anakartımda gitmişti ekran kartıda işlemcide onu yaptığıma pişman oldum.

O zaman yeni bir SSD alayım. Fiyatlarda arttı iyice☹️

Geri
Yukarı