Steam'da yüklü olan oyunlar denetim masasında gözükmüyor

Tegwen

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilişim Öğrencisi
Merhaba,

Bilgisayarımda iki tane HDD kullanıyorum bunların içi tamamen Steam oyunlarıma ait ve bugün işletim sistemimin kurulu olduğu SSD'ye format attım. Ardından oyunlara girebiliyorum ama denetim masasında oyunları göremiyorum yardım eder misiniz?

İşletim sistemim: Windows 10 Pro

Kesin bilmiyorum ama tahmin yürütürsek:

Denetim masasına ilgili oyunlar eklenirken, kayıt defterine ya da başka bir Windows konumuna da bu oyunların durumu (yüklenme durumu, konumu vs.) kaydediliyor olabilir. Siz Windows diskinize format attığınızda, muhtemelen bu kayıtlar gitmiştir ancak diğer disklerinizdeki oyun dosyaları durduğu için oyunlara girebiliyorsunuzdur. Steam'den oyunlar için dosya doğrulama yaparsanız, Windows'ta ilgili kayıtlar belki tekrar oluşturulabilir. Bu işlem, oyun dosyalarınızın boyutuna göre biraz uzun sürebilir.

Kesin bilmiyorum ama tahmin yürütürsek:

Denetim masasına ilgili oyunlar eklenirken, kayıt defterine ya da başka bir Windows konumuna da bu oyunların durumu (yüklenme durumu, konumu vs.) kaydediliyor olabilir. Siz Windows diskinize format attığınızda, muhtemelen bu kayıtlar gitmiştir ancak diğer disklerinizdeki oyun dosyaları durduğu için oyunlara girebiliyorsunuzdur. Steam'den oyunlar için dosya doğrulama yaparsanız, Windows'ta ilgili kayıtlar belki tekrar oluşturulabilir. Bu işlem, oyun dosyalarınızın boyutuna göre biraz uzun sürebilir.

Doğrulama yaptım ama maalesef. :(

Ne gibi bir zararı olacak ki? Steam kurulum yaparken windows'a kayıt eder. Kayıt ettiği windows gitti yenisi geldi bu yüzden kayıtlar da gitti. Silip tekrar yüklerseniz veya yeni yüklediğiniz oyunlar yine görünür denetim masasında muhtemelen. Böyle kullanmanızın size bi zararı olmaz ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı