Steelseries Apex M400 Mekanik Klavye İncelemesi

Merhabalar, elimde bir süredir duran Apex M400 klavyeyi incelemeye karar verdim, forumdan çoğu arkadaşada bir fikir oluşturması amacıyla umarım beğenirsiniz. Turnuva ödülü ödülü olduğu için belki ufak tefek farklılıkla olabilir. Uzatmadan başlayalım.

Şunu ekleyim başlamadan, yükleme boyutu 1MB olduğu için bazı fotoğrafları kırpmam gerekti bunun için kusura bakmayın. Bu arada benim ilk incelemem.

Kutunun ön kısmında kısa kısa klavye hakkında bilgiler verilmiş. Arka kısmında QX1 Linear Switch hakkında, sürücü hakkında güzel bilgiler mevcut. Güzel ama İngilizce diyebilirsiniz:)

367408

367409

Kutudan çıkanlar klavyemiz, kitapçık ve garanti belgesi.

Malzeme kalitesi güzel, mekanik olduğu için biraz ağır hemen en ufak darbede ürün zedelecek hissiyati yok. Basış hissiyatı ilk aldığınızda biraz değişik hissedebilirsiniz değişik hoş bir hissiyatı var.

367410

Klavyenin arka kısmında kabloya 3 yol olması güzel, kablonun kırılmasının, ezilmesinin birazda olsa önüne geçiyor.

367425

Kablo olarak 1.9M uzun bir kablosu var ve biraz kalın bir kablo, kolay kırılacak bir kablo değil.

367412

Ayakları açtığınızda biraz dik geldi bana. Kullandığım süre boyunca genelde ayakları kapalı kullandım.

367414

367415

Her tuşta LED aydıtlanma var. Sökerken biraz zorlanabilirsiniz aparat olmadığı için bunu ekleyim.

367417

367418

Yazılım konusuda gelicek olursak Engine 3 programı üzerinden klavyenizi özelleştirebilirsiniz.

367419

Sol taraftan tuşlar üzerinden ayarlamalar, makro ayarları gibi ayarlar yapabilirsiniz. Sağ taraftan LED ışık düzeyi ve efektleri, tepkime süresi ve dil ayarları yapabilirsiniz. LED efektleri konusunda sürekli yanan ve nefes alma olarak 2 çeşit var.

367420

Artıları,
Ergonomik bir yapısı var, basışlarda sizi çok zorlamıyor.
Kullanılan malzeme tok, yani içi boş bir malzeme değil.
Klavye kolay kolay kullanırken ileri geri kaymıyor, ağır ve süngerleri iş yapıyor bu durumda.
Anti-Ghosting ve N-Key Rollover özellikler mevcut.

Eksileri,
Tuş sökmek için bir aparatın çıkmaması üzücü.
Klavyenin köşeleri kapalı olduğu için temizlemesi biraz zor.
Klavye üzerinde LED'lerin efektleri az neden bu kadar az efekt olduğunu anlamadım yazılıma gelecek bir güncelleme ile daha çok şey eklenebilir aslında.

Sonuç,
Aynı fiyat bandındaki ürünlere göre daha kaliteli, sürücü yazılımı bulunan, alınabilecek en ucuz, en kaliteli mekanik klavye tam bir F/P canavarı diyebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Apex 100 kullanıcısıyım. Ledler açıkken gözlerimi aldığı için kapalı kullanıyorum. Bunu sadece ben değil diğer hane üyelerimde söylüyor. Sizin böyle bir şikayetiniz var mı?

Apex 100 kullanıcısıyım. Ledler açıkken gözlerimi aldığı için kapalı kullanıyorum. Bunu sadece ben değil diğer hane üyelerimde söylüyor. Sizin böyle bir şikayetiniz var mı?

Mavi renk olduğu için olabilir. Ben böyle bir problem yaşamadım ama genelde en kısık ayarlarda kullandım. Işıl ışıl bir görüntü olmasını pek seven biri değilim. En yüksek ayarlarda tabiki göz alması normal.

Mavi renk olduğu için olabilir. Ben böyle bir problem yaşamadım ama genelde en kısık ayarlarda kullandım. Işıl ışıl bir görüntü olmasını pek seven biri değilim. En yüksek ayarlarda tabiki göz alması normal.
Ben en düşük ayara almama rağmen bana çok canlı geldi. Benim içinde görüntüden çok işlevi önemli. Bir senedir kullanıyorum ve hala sıfır gibi. Tuş hissiyatı çok güzel. Klavyenizi güle güle kullanın.

Ben en düşük ayara almama rağmen bana çok canlı geldi. Benim içinde görüntüden çok işlevi önemli. Bir senedir kullanıyorum ve hala sıfır gibi. Tuş hissiyatı çok güzel. Klavyenizi güle güle kullanın.

Mavi renk olmasından dolayı olabilir mavi bu konuda biraz özel bir renk:) Artık kullanmıyorum klavyeyi bu arada yeni klavye aldım sadece inceleme amaçlı konu açmak istedim. Yorumunuz için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı