Stokta bulunmayan ürünün satılması

Daha fazla  
Merhaba. Bilindik bir siteden sıvı soğutucu siparişi verdim. Siparişim hazırlanıyor durumundan paketlendi durumuna geçti. Ancak aradan birkaç gün geçtikten sonra daha kargoya verilmediği için site ile iletişime geçtim.

Kendileri, daha önce satışı havale ile yapılmış ürünü, havalesi gelmediği için tekrar satışa açtıklarını söylediler. Ben de bu ürünü direkt kart ile satın almıştım.
Ancak daha sonra havale geldiği için ürünü havale ile alan müşteriye göndermişler ve bana da stok kalmamış.

Kendilerinden kaynaklı bir hata bu, havaleyi almamışsanız siparişi iptal edersiniz ve ürünü satışa açarsınız, almışsanız ürünü hiç satışa açmazsınız. Başka bir ihtimal yok ki. Ben yine de anlayışla karşılamaya çalıştım.

Bunu bana aynı gün bildirebilirlerdi fakat ben 2 gün sonra kendim aradığımda öğreniyorum. Aramasam beni bilgilendirecekleri meçhul.

Kendileri benim aldığım model yerine fanlarının statik basıncı daha düşük, farklı marka bir model yollamayı öneriyor. Ben de bu ürünün muadil olamayacağını, yine sitelerinde bana önerdikleri ürüne çok yakın bir fiyatta bulunan bir başka ürünü kabul edeceğimi söyledim. Ancak bunu kabul etmiyorlar.

Bu durumda ben haklarımı merak ediyorum. Gerçekten muadil ürün olduğuna inandığım bir ürünü kabul ederim fakat bana önerdikleri ürün benim satın aldığımdan daha kötü bir model.

Sipariş şu an beklemede duruyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fatura kesilmediyse size istediğiniz ürünü verme yükümlülükleri yok. Fatura kesildiyse muadilini, muadili yoksa da bir üstünü isteyebilirsin.
Fatura kesilmediyse iptal et, istediğin ürünü başka yerden al. Bir sonuca varamazsın.

Hangi site hocam? Alan kişi siparişi iptal etmeden tekrar satmaları çok saçma.

Hangi site hocam? Alan kişi siparişi iptal etmeden tekrar satmaları çok saçma.
Site ismini süreç sonuçlanana kadar, ya da en azından şimdilik paylaşmak istemiyorum.

Fatura kesilmediyse size istediğiniz ürünü verme yükümlülükleri yok. Fatura kesildiyse muadilini, muadili yoksa da bir üstünü isteyebilirsin.
Fatura kesilmediyse iptal et, istediğin ürünü başka yerden al. Bir sonuca varamazsın.
Fatura kesimi olmadı. Ancak ürünün tekrar satışa sunulmasının sistemsel bir hata olduğunu vs sanmıyorum. Çünkü ürünün stoğu yokken sosyal medyada bir bildirim ile stok geldiğini kendileri paylaştılar. Ben de direkt girip ürünü satın aldım.

Ürünün havale ile satın alan kişiye ödeme süresi geçene kadar tamamen ayrılması, süre geçtiyse siparişin iptal edilip ürünün yeniden stoklara eklenmesi veya ödeme süresi içerisinde ödeme yapıldıysa hiç satışa sunulmaması gerekirdi diye düşünüyorum. Ama kendilerinin ürünü stok var diye bilinçli bir şekilde paylaşmaları ve sonucunun bu olması garip.

Site ismini süreç sonuçlanana kadar, ya da en azından şimdilik paylaşmak istemiyorum.

Fatura kesimi olmadı. Ancak ürünün tekrar satışa sunulmasının sistemsel bir hata olduğunu vs sanmıyorum. Çünkü ürünün stoku yokken sosyal medyada bir bildirim ile stok geldiğini kendileri paylaştılar. Ben de direkt girip ürünü satın aldım.

Ürünün havale ile satın alan kişiye ödeme süresi geçene kadar tamamen ayrılması, süre geçtiyse siparişin iptal edilip ürünün yeniden stoklara eklenmesi veya ödeme süresi içerisinde ödeme yapıldıysa hiç satışa sunulmaması gerekirdi diye düşünüyorum. Ama kendilerinin ürünü stok var diye bilinçli bir şekilde paylaşmaları ve sonucunun bu olması garip.
Trendyol yüksek ihtimalle.

Trendyol yüksek ihtimalle.
Trendyol değil. Site burada sıklıkla insanlara tavsiye ettiğimiz, güvenilir dediğimiz bir site.

Ürünün tedarik edilmesi için distribütörlerden aynı ürünü istediklerini, bulmaya çalıştıklarını söylediler fakat yine de tedarik edilememiş.

Ürünü bulmaya çalışmalarını da anlıyorum, bulamamış olabilirler fakat ellerinde istediğim muadil ürünü gönderme seçeneği varken buna yanaşmamalarını anlamıyorum. Üstelik bana önerdikleri ürün ile çok benzer bir fiyata satıyorlar.

Geri
Yukarı