AMD Phenom X2 955 BE + GTX465 Upgrade

Daha fazla  
YouTube'dan Technopat'ın bazı videolarını izledim ve siteye üye oldum. Ben bir konuda tavsiye istiyorum. Malum dolar avro aldı başını gidiyor. Evimde kullandığım masaüstü bilgisayarımın anakartını ve bazı parçalarını değiştirmek istiyorum.
Masaüstü sistemim şöyle:
  • Amd Phenom x2 955 Black Edition
  • Foxcoon A79A-S
  • 4 gb Kingston HyperX DDR2 RAm
  • Palit GTX465 1GB 256Bit
  • 800W Xigmatek PSU
  • Enermax midTower Kasa
Aklıma gelenleri yazdım özellikleri bunlar. Anakart ve ram tavsiyesi bekliyorum. Bu sistemi 2010 senesinde topladım ve biraz daha götürsün. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani x4 955 ile x6 1100t aynı soket zannediyorum. Anakart değiştirmeden işlemci değiştirebilirsiniz. Yanına da nVidia GTX 770 ekran kartı.

Şimdi sıkıntı şu ki Foxconn anakartta bir arıza var. Servise gitti zamanında ancak son zamanlarda BIOS'la ilgili ne olduğunu bilmediğim bir sorunu var. BIOS pilini falan değiştirdim olmadı. BIOS yazılımını güncelledim olmadı. Her açılış kapanışta bazı donanımı tanımıyor ve fabrika ayarlarına geri dönüyor. Bu sebeple anakart ve ramleri değiştirmek istiyorum. Bu özelliklere uygun anakart ve ram tavsiyenizi bekliyorum. Ayrıca ramlar belirttiğim gibi DDR2. Bunları DDR3 yapacağım. Bendekiler Kingston HyperX 1066MHz diyor ancak benimkiler 800 MHz'de çalışıyor.
Bütçe derseniz arkadaşların burada önerilerine bakarak bir şeyler düşüneceğim.
Değiştirme sebebim anakart sıkıntılı. Bir yenileme yaparsam bir 4-5 yıl daha götürür diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı