Teknobiyotik kargo ücreti kesmeleri yasal mı?

Badronn

Femtopat
Merhabalar, Teknobiyotik'ten aldığım ürünü iade ettim. Lakin 169 TL fatura bedeli olan ürün 140 TL olarak iade edildi. Böylr bir hakları var mı?
Aradığımda kargo ücreti kestik dediler. O zaman neden anlaşmalı kod veriyorlar? Tüketici hakem heyetine başvuracağım ne gibi belgeler eklemeliyim maile gelen cevabı SS olarak atsam delil sayılır mı? Ve faturada TC no 11111111 olarak lakin ismim telefon numara mevcut. @BilgisayarKurdu yardım hocam :)
madde 8 − (1) tüketicinin cayma hakkını kullanması hâlinde satıcı veya sağlayıcı, cayma bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren en geç on gün içerisinde almış olduğu toplam bedeli ve tüketiciyi borç altına sokan her türlü belgeyi tüketiciye hiçbir masraf yüklemeksizin iade etmek ve yirmi gün içerisinde de Mali geri almakla yükümlüdür."

Arkadaşlar şu an e-devlet şifrem bulunmuyor 1 ay sonra heyete başvursam sorun olur mu zaman geçti vs?

Son düzenleyen: Moderatör:
anlaşmaları ne yönde? Mesela Gittigidiyor'da iade ücreti ne olursa olsun satıcıya aittir. Bu sitede böyle bir durum var mı?

Teknobiyotik üzerinden 2 gün önce bir hata yaparak 42 TL'ye DP kablosu aldım ve aşırı kalitesiz çıktı. Bugün iade edeceğim fakat mesajlarıma cevap atmıyorlar. 😂 Kablo zaten 42 TL, total 17 kargo ücreti var, geri alacağım para 25 TL olacak. Teknobiyotik iadelerde maalesef tüketiciye kesiyor kargo ücretini.

Yeni konular

Geri
Yukarı