Teknoloji ile ilgili kaygılara nasıl karşı gelinir?

Davutkdc

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar başlıktan da anlayacağınız üzere ben OKB hastasıyım bilmeyenler için çok kısaca söyleyeyim. Çeşitli konularda insanın takıntı yapması benimkisi ise temizlik ve teknolojik konuda takıntım var. Tabii ki sizlere danışacağım tarafı işin teknolojik tarafı. Arkadaşlar lütfen cevap verirken benim gerçekten hasta bir birey olduğumu unutmayın olur mu? Zor durumda olmasam yazmam yazacağım şeyler belki tuhaf gelecek ama ben deli değilim emin olabilirsiniz doktor kontrolündeyim zaten. Sadece sizlerden yardım almak istiyorum şimdiden teşekkürler. Genel olarak sıkıntımdan bahsedeyim ben evimde olan her şeye (teknolojik) virüs bulaşmış gibi hissediyorum takip edildiğimi hissediyorum hatta bu yüzden kaç PC alıp sattım telefon değiştirdim şimdi soracaksınız neden böyle düşünüyorsun hemen söyleyeyim.

Ben daha önce böyle virüs takıntım yokken Torrent'den oyun indiriyordum biraz da ergen filandım yanlış bir şey biliyorum sonra aklım başıma geldi asla desteklemiyorum korsanı söyleyeyim başta işte ben daha sonra böyle virüs takıntım başlayınca bütün o oyunları sildim programları filan her şeyi sildim ama gel gelelim yetinmedim bilgisayarı değiştirdim telefonu değiştirdim bir türlü içim rahat etmedi o yüzden şimdi bilgisayarım bile yok sırf onu huy kapar satarım diye almıyorum ama ömrümün sonuna kadar böyle yaşayamam bu anlattığım birinci sebepti ikincisi ise telefondan yine ergenlikte kardeşimin Instagram'sı almaya çalıştım bir program aracılığıyla telefondan Termux diye bir şey hesabı çalmaya çalıştım (kardeşimin) yani o programı da kullanınca huylandım böyle işte şimdi size sorularım.
1- Termux'tan hesap çalmaya çalıştığım için bir zararı olur mu yani o telefonu zaten sattım ama ondan kalma fotoğraf video var onları silmeli miyim yeni telefona zararı olur mu virüs var mıdır aynı ve telefon hattımı değiştirmeli miyim?

Termux'tan başıma kötü bir şey gelme ihtimali var mıdır takip edilme ihtimali var mıdır acaba?

2 - Zamanında korsan oyun oynadığım PC'yi de sattım ama yine ondan kalma dosyalar fotolar var onları silmeli miyim hatta o zaman o PC internetime bağlandığı için modemi filan değiştirmeli miyim internetimi değiştirmeli miyim?

3- Fotoları videoları temiz olduğunu virüs olmadığını takip edilmediğini nasıl anlarım?

4- O zaman kullandığım sosyal medya hesaplarımı kapatmalı mıyım?

5- O zaman aynı ev internetine bağlanan annem veya kardeşimin telefonuna da virüs bulaşmış mıdır?

Sokaktan eve modeme gelen VDSL kablosuna virüs taşıma bulaşma riski var mıdır değişmeli miyim?

Tekrardan söyleyeyim soruları cevaplarken böyle düşünme sebebimin yukarıda anlattığım iki olay olduğunu unutmayın ona göre cevaplayın olur mu?

6- o zamanlar o telefonu AUX'la arabaya bağlamıştım arabaya bir şey bulaşma olabilir mi?

Fotoğraf ve videolarımın tamamen temiz virüssüz ve takip edilmediğini nasıl anlarım? Yılların fotoları silmek istemiyorum silmeli miyim?

Belki bazılarınız şimdi deli dedi ama önemli değil yeter ki sorularımı cevaplayın unutmayın delilli ispatlı hasta biriyim elide olmayan sorular bunlar ne yaşadığımı kimse bilemez. Eğer bunu bu forumun yetkililerinden biri okuyup bu işlerin uzmanı biri bana yardım etmek isterse benimle telefonda görüşse 1 kere yeter çok memnun olur duacısı olurum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam hastasınız işte. Ne desem boş da bu seviyeye nasıl geldiniz onu merak ettim. Benim de okulda bilgisayarımı açıp bilmediğim komutlar vs. çalıştırıp wifi şifresini vs. öğreniyorlardı bir aralar. Korkmak yerine önlem vs. alıyordum.

Psikoloğa gittiniz demi? Çünkü gerçekten bu şekilde yaşayamazsınız.

Format atsan bile en güzel şekilde virüs varsa silebilirdin. Satmana gerek yoktu.

Geri
Yukarı