Teknoloji yazarlığı

canmuharemi

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkdaşlar
Ben lise son sınıf öğrencisiyim. Kafamda bana en uygun bulduğum mesleğin gazetecilik olduğuna karar verdim. Teknoloji ile uzun süredir ilgileniyorum. Sadece Technopat değil diğer siteleri ve kendim yaptığım testler var. Bu konuda iyi bir bilgi birikimine sahip olduğumu düşünüyorum. En küçük bir teknolojik bilgi hakkında 1 hafta araştırma yapsam asla sıkılmam. Bu durumda ben amatör olarak her hangi bir sitede görev almak istiyorum. Daha önce böyle bir sitede yer almıştım ama yaşadığım ülkede teknoloji ile ilgilenen olmadığı için kapatmak zorunda kaldık. Türkiye de teknoloji hakkında yazı yazabileceğim bir yer var mı? Blog tarzında bir şey de olur. Ücret kesinlikle talep etiyorum. Sadece sevdiğim işi yapmak istiyorum. Deneyim kazanarak gelecek yıl üniversite de başarı göstermek istiyorum.
Teşekkürler

Senin dediğini çok iyi anlıyorum kardeşim ama 0'dan birşey kurmak çok zor. Kendimi o donanıma sahip hissetmiyorum. Ama bu konuyu düşüneceğim

Senin dediğini çok iyi anlıyorum kardeşim ama 0'dan bir şey kurmak çok zor. Kendimi o donanıma sahip hissetmiyorum. Ama bu konuyu düşüneceğim
Dediğin gibi sıfırdan gelmek zordur. Ali Güngör ve Recep Baltaş Technopat'tan önce başka yerlerde görev aldı. Önce hamdılar orada piştiler burada yanıyorlar. :D

Kendin gibi teknoloji ile ilgilenen arkadaşların ile beraber bir ekip kurmanı öneririm. Sıfırdan bir amatör bir site kurup incelemeler yapıp yayın yaparsan zaman içinde ilerleyeceğini düşünüyorum. Bu zaman zarfında kendini geliştirmiş olursun. İleriye dönük referans ve bilgi birikimi olur . Biraz zor gelebilir ama olay incelemeleri yapacak ekibi kurmak. Ekip 2-3 kişi olsa çok güzel ilerlersiniz. Amatör de olsa kendi siteniz kendi ekibiniz olsun derim. 4-5 sene geleceğin noktayı düşün. O zamana hazırlık olur. İşin içinde olursan ilerlemen daha kolay olur.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı