Televizyonu nasıl monitör olarak kullanırım?

mr.74

Centipat
Daha fazla  
Yeni bir sistem aldım ama hâlâ monitör almadım monitörü 1 ay içinde alırım sanırım ama o zamana kadar bu sistemin sorunsuz çalıştığını anlamak için televizyonu monitör olarak kullanıp sistemin bir sorunu var mı yok mu anlamak istiyorum ama nasıl yapabilirim bilmiyorum. Sanırım HDMI kablosu ile ama o nasıl olacak bilen biri anlatırsa sevinirim ve ekran kartı takılı mı olmalı?

Sistem henüz gelmedi bu hafta gelir diye düşünüyorum geldiğinde hemen denemek istediğim için böyle bir konu açtım.

Hocam tabii ki sistemin kurulu olması şart.
Kurulu olduktan sonra normal monitöre bağlar gibi televizyona bağlayacaksınız HDMI ile.
Bu kadar.
Normal monitör gibi bağlayabilirsin ama televizyondan aldığın görüntü ile sistemin kalitesini anlamayabilirsin.
Monitör aldığında nasıl bağlayacaksın?

Aynı şekilde televizyona bağlayabilirsin.
Sistemin olması gerektiği gibi çalıştığını nasıl anlarım bir sorun var mı yok mu diye hangi işlemleri yapmalıyım?

Sistemin olması gerektiği gibi çalıştığını nasıl anlarım bir sorun var mı yok mu diye hangi işlemleri yapmalıyım?

Çalışıp çalışmadığına TV'den bakabilirsin. Televizyonun yeni nesil ve iyi bir modelse iş yapar. Ama çoğu TV 60 Hz ve bilgisayar donanımına göre oldukça yetersizdir. Ondan dolayı asıl sonuçlar için monitör güvenilir sonuç verir.

Çalışıp çalışmadığına TV'den bakabilirsin. Televizyonun yeni nesil ve iyi bir modelse iş yapar. Ama çoğu TV 60 Hz ve bilgisayar donanımına göre oldukça yetersizdir. Ondan dolayı asıl sonuçlar için monitör güvenilir sonuç verir.
Televizyon eski nesil hocam android bile değil ama HDMI var oraya takarım bakarım çalışıp çalışmadığını sonrasında özellikle kontrol etmem gereken bir şey var mı? Ayarlardan aldığım parçalara bakıp tamam doğru demem yeterli mi? Birde normal monitördeki gibi başlat menüsününden kapatıp öyle mi çekmeliyim kasayı yoksa kumandadan yine uyduya geçip kabloyu söksem sıkıntı olur mu? Bir video izledim ama o kısma değinmedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı