Temel Lise'ye Geçilmeli Mi?

hazar99

Hectopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Arkadaşlar şu an 11. sınıf mf öğrencisiyim. Hedefimde Ankara'da Tıp fakültesi var. Bu nedenle ilk 5000'e girmem gerekiyor. Dönem sonu ortalamalarım 85-88 puan arasında değişmekte. Ankara'da bulunan iyi bir Anadolu lisesinde okuyorum fakat çoğu arkadaşım temel liselere akın ediyor. Ben bu konuda kararsız kaldım. Kafamda iki seçenek var. Ya bende arkadaşlarım gibi temel lise tercih edeceğim ya da okula devam edeceğim ve ek olarak da sayısal derslerden özel ders alacağım. Sizce hangisini yapmak daha mantıklı?

Bence okula devam et ve özel ders al. Ben temel lisedeyim, ortam biraz değişik, devletde olsa bizim okulun yarısını okuldan atarlar bence. :D Düzgün bi devletdeysen devam et, bulaşma. Nerde okumayan var, hepsini temel liseye yollamışlar.

Belirli Temel Liseleri tercih edebilirsin, benim sınıfımda 3 kişi vardı, müdüre şikayet ettik, okuldan atılacaklar. Temel Liseler ayrıca her önüne geleni de almıyor, çünkü okul puanları da önemli onlar için artık, düşürmemeleri lazım okul puanı, devlet bir kaç yıl izin vermişti çünkü özel okullara. Kim devam edebilir kim devam edemez onlar belirlenecekti.

Ben tavsiye etmem. Bizim okuldan da temel liselere çok geçiş oluyor ama TR 51.'si bizim okuldan çıktı ve temel liseye geçmeyi bırakın, özel ders bile almadan, sadece devletin sağladığı hafta sonu kurslarından yararlandı, ki o da zaten ek ders gibi, öğretmenler aynı. Ayrıca okulun puan aman aman yüksek değil, zamanında ben 470 ile girmiştim (İlk TEOG)

Ygs-Lys ögrencileri için iyi bence. Beden Eğitimi gibi boş dersler yok. Ders ders ders. Eğer böyle bir okulsa gitmeni öneririm. Ders çalışma ortamları cezbediyor.

Okulda ki hocalarını seviyorsan anlattıklarını anlıyorsan bence kal ayrı bir dershaneye gidebilirsin. Bende bu sene sınava gireceğim temel liseye geçmeyi düşünmüyorum.

Sınav da başarılar...

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı