Temeli olmayan birisi 9 ayda EA'da ilk 20k yapabilir mi?

Temeliniz yoksa daha fazla saat çalışmanız gerekli. En azından en az 7 saat görmeniz gereklidir. Arkadaşın berki temeli vardır halletmiştir ama temelsiz biraz gayret göstermeniz gerekli.
Hocam kişinin kendini bilmesi lazım.
Adam diyelim ki 4 saat verimli çalışabiliyor. Verim alanının dışına çıktığında harcadığı her saat boşa top çevirmek oluyor.

Bunu kendim de çok yaşadım. 5 saat verimli çalışırdım ama sonrasında hep boş oluyordu.

TYT temelim zayıftı. AYT ile beraber ilerlettim ama AYT'ye sene başından beridir daha fazla önem veriyordum. Bu şekilde kazandım.

Adam diyelim ki 4 saat verimli çalışabiliyor. Verim alanının dışına çıktığında harcadığı her saat boşa top çevirmek oluyor.

Bunu kendim de çok yaşadım. 5 saat verimli çalışırdım ama sonrasında hep boş oluyordu.

TYT temelim zayıftı. AYT ile beraber ilerlettim ama AYT'ye sene başından beridir daha fazla önem veriyordum. Bu şekilde kazandım.

Peki hocam temeli olmayan birisi 5-6 saat çalışma ile 20k yapabilir mi? Matematikte temelim var.

@KojiroHyuga04

@Oykush

Son düzenleme:
Peki hocam temeli olmayan birisi 5-6 saat çalışma ile 20k yapabilir mi? Matematikte temelim var.

@KojiroHyuga04

@Oykush

Önemli olan kaç saat çalıştığınız değil, önemli olan kaç saat verimli çalışabildiğiniz. Örneğin günde 3 saat çalışıp tüm çalıştıklarınızı anlayabiliyorsanız ve kalıcı hafızaya atabiliyorsanız 20k sıralama yapabilme ihtimaliniz var. Ancak dediğim gibi yine zekaya ve istikrara bağlı bir durum.
Konuları ne kadar iyi bilseniz de çok çalışmış olsanız da sınavda heyecanınıza yenik düştüğünüzde yine başarısız olursunuz, kendinizi sınav psikolojisine de hazırlamanız gerekiyor.

Haklısınız, ben en az 8-9 saatlerde çalışıyordum. Şöyle bir durumda var, eğer arkadaşın dediğim gibi temeli olsa dediğiniz saatler çalışması için makul saatlerde lakin arkadaşın hiç temeli yokmuş. 20K'da kolay kolay yapılacak bir sıralama değil kendini en azından biraz olsun zorlamali. Eğer yapamıyorsa biraz daha düşürüp kademe kademe artırmayı deneyebilir. Siz benden daha iyi bilirsiniz, verimli tam olarak nasıl çalışır onu da arkadaşa iletebilirseniz yol göstermiş olursunuz 🙂

Son düzenleme:
Merhaba.
Yol haritası olması için 80 OBP ile Eşit Ağırlık 20.000 sıralama netlerini hesapladım (YKS 2023):
TYT Türkçe: 32.5 net.
TYT Sosyal: 13.75 net.
TYT Matematik: 19.5 net.
TYT Fen: 8 net.
AYT Matematik: 22 net.
AYT Edebiyat: 19 net.
AYT Tarih-1: 6.25 net.
AYT Coğrafya-1: 4.75 net.

Merhaba.
Yol haritası olması için 80 OBP ile Eşit Ağırlık 20.000 sıralama netlerini hesapladım (YKS 2023):
TYT Matematik: 19.5 net.
TYT Fen: 8 net.
Hocam benim obp 76.

Hocam benim OBP 76.
TYT Matematik: 20.75 net.
TYT Fen: 8.5 net.

TYT Matematik: 20.75-19.5=1.25 net.
TYT Fen: 8.5-8=0.5 net.
OBP 76 olduğunda fazladan 1.75 TYT neti ile yerleştirmede ilk 20.000 geliyor (YKS 2023).

Yeni konular

Geri
Yukarı