Termal macun sürmeme rağmen işlemci ısınıyor

oğulcan yorgun

Hectopat
Daha fazla  
Termal macun sürdüm aradan 3 hafta geçti işlemci ısınmaya başladı. 90 dereceleri görmüştüm. Ben de mecbur, güç seçeneklerinde kullanımı %98 yaptım en fazla 70 dereceyi gördüm. İlk sürdüğüm için bir türlü tam ayarlayamadım fazla sürmüştüm. İşlemci i7 6700HQ, ne yapayım tekrar temizleyip az mı süreyim?
https://www.vatanbilgisayar.com/cm-mastergel-termal-macun.html
Termal macun bu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macun sürdüm aradan 3 hafta geçti işlemci ısınmaya başladı. 90 dereceleri görmüştüm. Ben de mecbur, güç seçeneklerinde kullanımı %98 yaptım en fazla 70 dereceyi gördüm. İlk sürdüğüm için bir türlü tam ayarlayamadım fazla sürmüştüm. İşlemci i7 6700HQ, ne yapayım tekrar temizleyip az mı süreyim?
COOLER MASTER MASTERGEL TERMAL MACUN - Vatan Bilgisayar
Termal macun bu.

Termal macunun çok ince bir tabaka halinde sürülmesi gerekir aksi takdirde ısı iletimi yapamaz ve hiçbir özelliği kalmaz... mevcut macunu temizleyip daha ince bir şekilde sürebilirsiniz.

Çünkü siz herhangi bir mağazadan aldınız. Nanokatalog, bu ürün de dahil birçok ürünü yurt dışından temin ediyor imiş, siparişe göre. Dikkat ederseniz "5 ile 7 gün içinde temin edilir" yazıyor.
Hocam o 5-7 gün 20-30 güne uzayabiliyor ama ürün sapasağlam geliyor. Tecrübeyle sabit.

Soyle bir durum var elindeki islemci isinmaya megilli bir islemci aynisi bende var oyunlar tam tam performans modunda 80 85 arasi geziyor zalman sogutucuyla, bende voltaj dusurme ve turbo modunu kapadim suan 65 civari geziyor oyunlarda ve performans kaybi yok. Bi goz atmani tavsiye ederim throttlestop ismi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı