TJ75 Laptopa 5943G Laptopun İşlemcisini Takmak

Shedy

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, kendi laptopum TJ75 i3 330m var. Ayrıca elimde atıl durumda olan bir Acer aspire 5943g var. i5 işlemcisi var bu laptopunda.
i5 işlemciyi kendi laptopuma takabilir miyim? Bunu öğrenmek istiyorum.

Eminim aranızda bu tarz işlemleri yapmış bir sürü kullanıcı vardır. Yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Ayrıca belirteyim Acer aspire 5943'ün sadece harici ekran kartı arızalı ki üstünde iki laptopunda HD5650 ekran kartı var.
Acer5943G'nin diger tüm parçalarını ihtiyaci olan arkadaşlar ile de paylaşabilirim...

İyi forumlar arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Soket aynı ise takabilirsiniz.

Merhabalar Bu işlemi yaptım CPU şu an çalışıyor fakat açılışta sürekli F1 ile devam et seçeneğini seçmek durumunda kalıyorum Bios dan da düzeltemedim.
20150606_095309.jpg

Güncel BIOS (v1.26) yüklü değilse onu yükleyip deneyebilirsin. Yüklü ve bu sorunu yaşıyorsan bios-mods.com sitesinden varsa modifiye edilmiş BIOS bulabilirsin ya da talepte bulunursan belki birileri ücretli/ücretsiz modlayabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle 1.16 versiyonuna düşürdüm bios u bendeki 1.26 dı çünkü.
Daha sonrasında 1.26 yı tekrar yükleyince sorun düzeldi.
Şu an sorunsuz açılıyor fakat USB den Format atma şansım hiç yok, yükleme ekranında reset atıyor bilgisayar direk.
Aşaıya videoyu de ekledim fikri olan varsa söylerse sevinirim

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sıfır 8.1 kurulu HDD'i makinana takarsan kullanabilirsin. 8.1 o konuda kaprissiz.
Ya da şunları dene:
Başka bir USB ile
Farklı USB yuvasında
CD ile

farklı farklı USB'lerle Tüm yuvalarda denedim. DVD ile denemedim sadece.
Tamamen gücü kesmesi çok mantıksız geliyor tekrar açılmıyor makine düğmesine basmadan

Normal açılıp kapamnada sorun yok hatta normalden de hızlı açılıyor şu an . DVD ile denedikten sonra SSD-HDD takıp denemeyi düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı